fbpx
Strona Główna NewsyAktualności 5 kawałków z Olympique de Marseille w tle

5 kawałków z Olympique de Marseille w tle

by lukasz
1029 wyświetleń

5 kawałków z Olympique de Marseille w tle

Jedyny puchar Ligi Mistrzów UEFA we Francji. Tym sloganem szczycą się marsylczycy od 1993 roku. Nie inaczej jest w rapowych tekstach. Marsylczycy żyją przeszłością, żyją swoją drużyną, żyją rapem. Na kanale Olympique de Marseille znajdziemy dwa sezony OM Sessions. Serię teledysków raperów sympatyzującym lokalnej drużynie. Olympique de Marseille jako pierwsza na świecie uruchamia własną wytwórnię płytową – OM Records. Pojawiają się pierwsze albumy pod tym szyldem. W 2004 roku pojawił się cały album ‘OM All Stars’. Wybraliśmy dla Was 5 klipów, w których przewija się motyw marsylskiego klubu.

Bande Organisée – Sch / Kofs / Jul / Naps / Soso maness / Elams / Solda / Houari

Zdecydowany faworyt zestawienia. 333 mln wyświetleń w serwisie YouTube w rok. JuL wielokrotnie pokazywał swoje przywiązanie do biało-niebieskich barw. Nie inaczej jest w poniższym teledysku.

Hollis L’Infame– Je suis Marseille

Klip powstał przy współpracy z OM, serii teledysków OM Sessions. Zniknął z oficjalnego konta Olympique. Doprowadził do tego sam artysta, wyrażając swój sprzeciw wobec zarządzania klubem w ostatnich latach. Mamy kopię klipu wraz z tłumaczeniem.

 

Psy4 De La Rime – OM All Stars (Concert Live)

Psy4 przenieśli atmosferę pełnego Vélodrome do sali koncertowej. Sam Soprano mógłby mieć własne top5 klipów z motywem OM. Przypomnijmy kilka wydarzeń: Franck Ribery w klipie, otrzymanie kluczy do stadionu, wypełnione Vélodrome na koncercie, ambasador OM, i wiele więcej.

Relo – So Marseille

Kolejny zdeklarowany fan marsylskiego klubu. Nie stroni od motywów OM w swoich klipach. Poniższy teledysk to potwierdza.

Mehdi YZ – Marseille trop puissant

Ostatni w zestawieniu to kawałek rapera Mehdi YZ. Urodzonego w latach świetności marsylskiego klubu. Raper potwierdza, że młode pokolenie również żyje drużyną z południa Francji. Tytuł kawałka nawiązuje do grupy fanatyków OM. Ekipa ultras MTP została założona w 1994 roku przez Patrice’a de Peretti, znanego jako Depé.