fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Jedenastka francuskich raperów z marokańskimi korzeniami

Jedenastka francuskich raperów z marokańskimi korzeniami

by Tymek
1299 wyświetleń

Jedenastka francuskich raperów z marokańskimi korzeniami

Bez wątpienia reprezentacja Maroka jest największą sensacją trwającego mundialu w Katarze. Znakomicie broni i jest piekielnie skuteczna przy wyprowadzaniu kontrataków. Po ograniu tak utytułowanych ekip jak Belgia, Hiszpania czy Portugalia, Maroko zagra w półfinale najważniejszej piłkarskiej imprezy świata jako pierwsza afrykańska drużyna w historii!
Okazja wydaje się więc idealna, abyśmy przyjrzeli się francuskim raperom marokańskiego pochodzenia.
Poniżej rapowa reprezentacja Maroka we francuskim rapie:

Trenerzy:

Na czele składu widzimy tu dwie postacie – stare wygi. Pierwszy to jeden z pionierów jeśli chodzi o francuski dj’ing, ojciec chrzestny rynku mixtape’ów nad Sekwaną i mistrz imprez. Drugi to postać stojąca w cieniu Booby w duecie Lunatic. Mocny charakter, niepowtarzalny uduchowiony styl i wzór do naśladowania przez młodszych kolegów.

DJ Cut Killer

Ali


Pierwsza jedenastka:

W wyjściowym składzie nie brakuje gwiazd francuskiego rapu dużego formatu. Zarówno tych z lat 2000 jak La Fouine czy nazywany “królem bez korony” Nessbeal, przez tych, którzy największą popularność zgarneli po 2010 – znany z lekceważącego stosunku do policji i służb ścigania Mister You czy Niro, będący głosem ulic. W naszym zestawieniu jest też miejsce reprezentantów bardziej klasycznego rapu jak Demi Portion, Jean Jass czy Sneazzy (z kultowej grupy 1995) aż po mega gwiazdy obecnej sceny jak Maes czy Hamza. Jedenastkę uzupełniają reprezentant Roubaix – ZKR i techniczny mistrz auto-tune Kekra, który nie ujawnia swojej tożsamości.

Maes

 

Niro

Mister You

ZKR

Hamza

La Fouine

 

Kekra

Sneazzy

Nessbeal

 

Jean Jass

Demi Portion


Ławka rezerwowych:

Ławka rezerwowych naszej marokańsko-francuskiej ekipy, wydaje się mieć kilka bardzo mocnych punktów. Od weterana Kamelancien (który zawiesił już mikrofon na kołku), przez świeże twarze ulicznej sceny jak Niaks, Kamikaz czy Sasso po będącego prawdziwym piłkarzem Dinor’a (który otarł się o grę w Serie A!).

Niaks

Larry

Sasso

Zamdane

Kamelancien

Kamikaz

Dinor

Alrima