Strona Główna NewsyAktualności Francuscy raperzy nominowani do BET Awards

Francuscy raperzy nominowani do BET Awards

by Tymek
141 wyświetleń

BET Awards to nagrody przyznawane przez amerykańską stację BET (Black Entertainment Television) od 2001 roku. Nagrody wręczane są artystom afroamerykańskim i reprezentującym mniejszości etniczne: muzykom, sportowcom, aktorom i osobom, które wyróżniły się w ciągu roku.

W tym roku aż 3 francuskich raperów znalazło się w prestiżowym gronie nominowanych do nagród BET w dwóch kategoriach: best international act i best new international act.

Hatik – odkrycie roku

Kariera młodego rapera mocno eksplodowała po udziale i sukcesie serialu Valide, gdzie zagrał główną rolę wcielając się w postać Apash’a. Dzięki temu jego mocno wzrosła jego popularność (ponad 250% wzrost streamów) a jego ostatni projekt Chaise pliante 2 pokrył się złotem.

Ninho – najlepszy wykonawca

Ninho to maszyna do robienia hitów. Mimo młodego wieku, ma na koncie już wiele projektów i najlepsze wyniki w historii francuskiego rapu pod kątem ilości certyfikacji singlii – ponad 75 złotych płyt, 29 platyn i 13 diamentów. To robi wrażenie.

S.Pri Noir – najlepszy wykonawca

Stawkę zamyka S.Pri Noir nominowany za swój tegoroczny album Etat d’esprit, uznany przez słuchaczy za jedyną z ciekawszych płyt tego roku na francuskiej scenie. Rapera powinniście kojarzyć ze współpracy z Paluchem na jego albumie 10/29 i licznych kampanii reklamowych dla znanych luksusowych marek.

Zobacz także