fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Najciekawsze albumy francuskiego rapu ze stycznia 2020

Najciekawsze albumy francuskiego rapu ze stycznia 2020

by Tymek
2452 wyświetleń

Najciekawsze albumy francuskiego rapu ze stycznia 2020

Ruszamy z nowym cyklem, po każdym miesiącu będziemy wrzucać listę najciekawszych albumów francuskiego rapu, które ukazały się w danym miesiącu.
Oczywiście wraz z oficjalnym odsłuchem ze Spotify, tak, żebyście wszystko mogli sprawdzić w jednym miejscu.
Zaczynamy od premier ze stycznia 2020.

4Keus – Vie d’artiste
Premiera: 3 stycznia

Młoda ekipa 4Keus z Cite 4000 w La Courneuve (93) to podopieczni labelu Wati B, który stoi za sukcesami takich grup jak Sexion d’Assaut. Pod skrzydłami Dawala, grupa wydaje drugi projekt, aby potwierdzić swoją wartość po sukcesie płyty “À coeur ouvert” wydanej w 2018. Na nowym albumie “Vie d’artiste” 4Keus sięga po mocne featy – usłyszymy tu Niska, Leto i Siboy.

Népal – Adios Bahamas
Premiera: 10 stycznia

O pośmiertnym albumie rapera Nepal – “Adios Bahamas”, pisaliśmy więcej na początku miesiąca. Ciekawy projekt na którym znalazło się 12 tytułów w których gościnnie udzielili się Nekfeu, Doums, Di-Meh i 3010.

Demi Portion – La bonne école
Premiera: 17 stycznia

Demi Portion nie zwalnia tempa i wydaje swój kolejny album. Raper z Sete wydał w styczniu swój 14 projekt. Miłośnicy klasycznych brzmień powinni być uraczeni. Gościnnie usłyszymy tu m.in. Fefe, Bigflo & Oli, Davodka, Furax Barbarossa, Scylla i Roce.

Maes – Les Derniers Salopards
Premiera: 17 stycznia

Maes to raper z Sevran. W ostatnich latach zrobił sporo szumu wokół swojej osoby. Jego drugi studyjny album “Les Derniers Salopards”, miał potwierdzić jego pozycję nowej gwiazdy sceny. Pomogła przy tym lista gośći – Booba, JuL i Ninho. Dzięki temu zaledwie w kilka dni album pokrył się złotem.

Kodes – La B
Premiera: 24 stycznia

Będący połową duetu Mafia Spartiate (wraz z 2zé), Kodes to raper z Essonne (91), który teraz występuje solo. Blisko związany z ekipą 7Binks i Koba LaD, Kodes pojawia się również w swoich klipach u boku Zoli. Teraz przyszedł czas na jego EP zatytułowane “La B”. Strona Booska-P umieściła rapera w 11 najbardziej perspektywicznych raperów 2020 na francuskiej scenie.

La Fouine – Bénédictions
Premiera: 24 stycznia

8 studyjny album w dyskografii La Fouine zatytułowany jest “Bénédictions”. I jak twierdzi gwiazda francuskiej sceny, jest to jego ostatni album w karierze. Zagrywka pod publiczkę czy rzeczywiście koniec muzycznej kariery dla adwersarza Booby? Zobaczymy.

Hornet La Frappe – Ma ruche
Premiera: 31 stycznia

Pochodzący z Epinay sur Seine raper Hornet la Frappe, to silny punkt labelu Rec 118. 2 lata od wydania debiutanckiego albumu “Dans les yeux”, raper powraca aby potwierdzić swoją pozycję na francuskiej scenie.

Juicy P – Snowfall #1
Premiera: 31 stycznia

Juicy P to stary wyga z Gringy (91). Raper rozpoczynał karierę w ekipie LMC Click, z którą przeciął się na mikrofonach ze śmietanką francuskiej sceny jak m.in. Salif, Niro, Intouchable, LIM, Samat, Larsen, Ghetto Fab Gang, Iron Sy, Ol Kainry czy Nubi. Od kilku lat Juicy P kontynuuje karierę solo. Raper nie narzeka na brak autentyczności przez co zyskał sobie szacunek od innych wykonawców. Na nowym projekcie Snowfall zgromadził swoje kolaboracje z innymi raperami z 91: Koba LaD i Alkpote, a także z kolegami z LMC Click- Jack Many i MO ThuG.

Larry – Cité Blanche
Premiera: 31 stycznia

Młody raper ze Strasburga – Larry wbił się z buta na scenę z singlem “Woin woin” w którym pojawił się obok młodej gwiazdy RK. Teraz czas na jego debiutancki projekt “Cite Blanche”, który wydaje majors Sony. Młody Alzatczyk znalazł się podobnie jak Kodes w 11 najbardziej perspektywicznych raperów, którzy eksplodują na francuskiej scenie w 2020 wg. portalu Booska-P.

Mister V – MVP
Premiera: 31 stycznia

Mister V to znany francuski youtuber i komik. Od wielu lat zajmuje się także muzyką i to z ogromnym powodzeniem. Jego pierwszy album “Double V” pokrył się platyną. Czy nowy projekt okaże się równie udany? Wszystko na to wskazuje, bo Mister V zaprosił do współpracy 3 mocne osobowości francuskiej sceny – Dosseh, PLK i JuL. Pora więc odliczać czas do certyfikacji tego projektu.

Zobacz także