fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Napoleon Da Legend poznajcie francuskiego rapera z NYC

Napoleon Da Legend poznajcie francuskiego rapera z NYC

by Tymek
278 wyświetleń

Napoleon Da Legend poznajcie francuskiego rapera z NYC

Jeśli słuchaliście ostatni album Akhenaton i Just Music Beats – Asteroide na pewno waszą uwagę przykuł numer “Storytellers” z udziałem nowojorczyka Napoleon Da Legend. W kawałku w wersji ‘flip the verse’ Akhenaton rapuje po angielsku a Napoleon da Legend po francusku!

Idąc tym tropem postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się sylwetce rapera z NYC. Co ciekawe okazało się, że urodził się on w Paryżu, a jego rodzice pochodzą z Komorów – Afrykańskiej nacji silnie reprezentowanej we Francuskim rapie (Soprano, Rohff, Alonzo, Sultan, Boss One itd.). To właśnie z Komorów Napoleon trafił za Ocean, najpierw do Waszyngtonu, a później na Brooklyn.

Napoleon da Legend, rozpoczął rapowanie dosyć szybko po przyjeździe do USA i nagrał swój pierwszy album “Awakening” w 2013 roku, na którym współpracował m.in. z Raekwonem przy utworze „Oxygen” i Sean Price w kawałku „Wise Men”.

Raper pojawiał się w audycjach takich legend jak Statik Selektah, Sway Calloway czy Tony Touch. Występował m.in. na Rocksteady Crew’s 40th Anniversary i Hip Hop Kemp w 2019.

Po licznych płytach i mixtape wydanych w języku angielskim, kilka dni temu pojawiła się jego nowa EP – “Charles de Gaulle” w której każdy z 4 utworów pojawia się w dwóch wersjach językowych – angielskiej i francuskiej!

Sprawdźcie sami, co autor mówi o tym projekcie:

“De rien” był pierwszym kawałkiem, w którym próbowałem rapować po francusku. Nagrałem go pod koniec zeszłego roku po moim pierwszym wywiadzie po francusku (dla portalu Mediapac), który zgromadził ponad 100 000 wyświetleń w niecały tydzień. Ten wywiad koncentrował się na moich korzeniach i moim wychowaniu w USA. W tym roku postanowiłem nagrać koncepcyjną EP’kę. Akhenaton zaprosił mnie do nagrania wspólnego numeru już po jej nagraniu. Uznałem więc, że to dobry moment, wypuścić EP’kę po premierze naszego kawałka „Storytellers”.

Odsłuch EP “Charles de Gaulle”:

Zobacz także