fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Poznaliśmy gości na nowym projekcie Freemana i L1dzirable

Poznaliśmy gości na nowym projekcie Freemana i L1dzirable

by Tymek
126 wyświetleń

Poznaliśmy gości na nowym projekcie Freemana i L1dzirable

Freeman to legenda marsylskiej sceny, jeden z ex-członków grupy IAM. Po rozstaniu z grupą w 2007, raper wciąż kontynuował solową karierę wydając sporo mixtejpów (m.in. seria En Haut La Misere Paye i Hip Hop for life) i albumów (m.in. Phoenix na bitach niemieckiego producenta Shuko). Ostatni solowy album “Sous la mine” ukazał się w 2017, jednak Freeman nie zawiesił jeszcze mikrofonu na kołku.

Jeszcze w tym roku ukaże się jego wspólny projekt DZ² z raperem L1dzirable, który wcześniej nagrywał pod ksywą Krimo IQS. Możecie go kojarzyć m.in. ze wspólnego utworu Le mal du siecle nagranego z Kafarem Dix37 i Comodo, który trafił na kasetową reedycję Le Rap Francais vu de la Pologne.

Panowie kilka dni temu wypuścili wspólny klip do utworu Besoin de Persone nagranego razem z LIM. Ten utwór finalnie nie znajdzie się na płycie, ale udało nam się poznać listę gości albumu “Racines”.

Nie brakuje tu zaskoczeń bo pojawią się m.in. Sizzla z Jamajki, Lil Fame z MOP, członkowie Gipsy Kings, Gilber Montagne, znany ze współpracy z Faf laRage pianista Sebastien Damiani, Saoti, Nice Idee, Alexandre dei Castaingi, Cheb Hocine, Alberto Pollan oraz Boss One z grupy Le 3eme Oeil.

Zobacz także