Strona Główna NewsyAktualności Klip 13 Block budzi kontrowersje w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych

Klip 13 Block budzi kontrowersje w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych

by Tymek
371 wyświetleń

Kontrowersyjny klip 13 Block – „Fuck le 17”, opublikowany 1 listopada, już spotkał się z reakcjami na wysokim szczeblu. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji zamierza zając się sprawą.

Zaledwie 24 godziny po wydaniu klipu „Fuck le 17” 13 Block zarejestrowano kilka silnych reakcji ze strony francuskich władz.

Pierwszy zabrał głos, dyrektor policji krajowej, Eric Morvan:

„Prowokacja do nienawiści do Policji, gloryfikacja komunitaryzmu, promocja zabójczego handlu narkotykami i żałosne machismo, wszystko w klipie 13 Block jest obrzydliwe”

zauważa w uwagach przekazanych przez France Info.

Laurent Nunez, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, również zareagował na swoim koncie na Twitterze.

„Obrażanie i zniewaga policji jest niedopuszczalne. To poważny atak na wartości republikańskie. Oczywiście Sprawiedliwość zostanie wymierzona. Pełne wsparcie dla tych, którzy nas chronią i którzy będą nadal walczyć z handlem narkotykami”

Klip „Fuck le 17” 13 Block ilustruje utwór wyraźnie skupiony na nienawiści przeciwko gliniarzom. Nawet jeśli zespół wolałby zaprzeczyć najbardziej kontrowersyjnym treściom swojej twórczości, było oczywiste, że klip wywoła polemikę w wyższych sferach.

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

Aktualizacja 14.11.2019
Sala koncertowa Cuizines w Chelles odwołała koncert grupy, zaplanowany na 29 listopada.
Mocna decyzja, która odzwierciedla konsekwencje złego szumu wokół kawałka „Fuck le 17”.

W uzasadnieniu sala koncertowa Les Cuizines, odpowiedzialna za organizację koncertu, napisała, że „13 Block nie odpowiada wartościom i zasadom, które Miasto Chelles chce promować poprzez swoje publiczne struktury kulturowe”. Wynika więc z tego że sala koncertowa została poddana pewnej presji ze strony społeczności i władz miasta co spowodowało odwołanie imprezy.

Decyzja ta może prowadzić do innych podobnych sytuacji, podczas których gminy i władze miasta będą się uważniej przyglądać działaniom grupy 13 Block. Odwołanie imprezy jak widać jest wyłącznie uzasadnione chęcią podążenia władz lokalnych za kierunkiem i opinią Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które zdecydowanie potępiło ostatni klip grupy.

Zobacz także