fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Maes złota płyta w zaledwie w kilka dni

Maes złota płyta w zaledwie w kilka dni

by Tymek
648 wyświetleń

Maes złota płyta w zaledwie w kilka dni

Wydany 17 stycznia album Maes “Les derniers salopards” zdążył pokryć się złotem, w zaledwie 10 dni od premiery, rozchodząc się w ilości ponad 50 tyś egzemplarzy.
Nic dziwnego raper zrobił w ostatnich latach sporo szumu wokół swojej osoby, wsparty dodatkowo mocną listą gości na albumie – Booba, JuL i Ninho. Z tej okazji przybliżamy pokrótce sylwetkę rapera z Sevran (93), który zyskuje coraz silniejszą pozycję na francuskiej scenie.

Kim jest Maes?

Maes urodził się 10 stycznia 1995 r. W Villepinte, w Seine-Saint-Denis (93). Dorastał na osiedlu Beaudottes w Sevran (93) ze swoją liczną rodziną (z 5 braćmi i 2 siostrami).
Zaczął rapować w wieku 14 lat wraz z przyjaciółmi Radmo i SY3, z którymi tworzył grupę MSR.
W wieku 21 lat, Maes spędził 18 miesięcy w areszcie śledczym Villepinte, po tym jak został złapany z pakunkiem ponad 2kg kokainy w bagażniku.
W trakcie odsiadki ukazał się jego pierwszy projekt, mixtape o nazwie “Réelle Vie”.

Jakiś czas po wyjściu z więzienia Maes zwrócił na siebie uwagę słuchaczy serią video-freestyle #MaesEstLibeable, w której pokazał swoją wszechstronność, z różnym flow i odmiennymi klimatami muzycznymi.

W marcu 2018 r. raper wydał swój drugi mixtape zatytułowany “Réelle Vie 2.0”.

Sukces mixtape sprawia, że kilka miesięcy później Maes podpisuje kontrakt z wytwórnią Millenium, częścią Capitol Music France.
W lipcu 2018 r. Maes wydaje singiel “Billets vert”, który odnosi spory sukces we Francji i uzyskuje certyfikat Złotej Płyty. W październiku Maes wydaje kolejny głośny singiel “Avenue Montaigne”, nazwany na cześć luksusowej paryskiej arterii, a następnie singiel “Madrina” we współpracy z Booba i ogłasza wydanie swojego pierwszego albumu studyjnego zatytułowanego Pure.
Teledysk do “Madrina”, nakręcony został w Bogocie, a singiel uzyskał tytuł diamentowej płyty.
30 listopada 2018 r. ukazuje się album “Pure”, który sprzedał się w ilości 17 047 kopii w pierwszym tygodniu. W lipcu 2019 album pokrywa się platyną.

Zobacz także