Strona Główna NewsyAktualności Olympique Marsylia uruchamia własną wytwórnię!

Olympique Marsylia uruchamia własną wytwórnię!

by Tymek
459 wyświetleń

Klub Olympique de Marseille jako pierwszy na świecie uruchamia własną wytwórnię płytową – OM Records. Wytwórnia będzie wspólnym projektem legendarnego francuskiego klubu piłkarskiego i jednego z gigantów branży muzycznej BMG France. Label ma skupiać się na muzyce Urban – Rap, R’n’B i Pop.

Współpraca OM i BMG rozpoczęła się na początku pandemii. OM zebrał kolektyw artystów i raperów z Marsylii pod nazwą OM La Compo, aby stworzyć charytatywny singiel cOMbat Quotidien. Wszystkie zyski z tej piosenki zostały przekazane szpitalom w Marsylii i najbiedniejszym w regionie za pośrednictwem Fundacji OM. Dzięki nowemu partnerstwu BMG staje się wyłącznym partnerem muzycznym OM we wszystkich projektach i działaniach muzycznych.

Jak ogłoszono w oficjalnym komunikacie, Jaques – Henri Eyraud, prezes Olympique Marsylia, powiedział:

Olympique Marsylia to przede wszystkim klub piłkarski, ale klub sięga daleko – poza horyzont, zwłaszcza dzięki młodzieży z Marsylii i chce z nią tworzyć wszelkie formy artystycznego wyrazu. Marsylia jest kolebką francuskiego rapu. Powiązania między OM i IAM i innymi lokalnymi artystami są silne od lat. Wprowadzenie OM Records uzupełnia tą koneksję i symbolizuje pragnienie klubu do promowania na całym świecie wyjątkowej energii, która emanuje z Marsylii i od jej mieszkańców.

Sylvain Gazaignes, CEO BMG France, powiedział natomiast:

Związki kulturowe między piłką nożną a hip – hopem są liczne, zwłaszcza w mieście takim jak Marsylia, gdzie scena muzyczna kwitnie od lat. Cel tego partnerstwa z OM ma oferować nowe możliwości artystom o ugruntowanej pozycji, wschodzącym talentom i kolektywom artystów z Marsylii, szeroko rozumianej południowej Francji, a nawet Afryki.

Pierwszym projektem, który zostanie wydany przez OM Records, będzie kompilacja “Vendredi 13” (“Piątek 13stego”) i zostanie wyprodukowana przez cztery osoby stojące za wytwórnią B18, która powstałą rok temu w północnych dzielnicach Marsylii. W teaserze projektu pojawiają się same grube ksywki z marsylskiej sceny m.in. Soprano, Jul, Alonzo, L’Algerino, Le Rat Luciano, MOH, Carre Rouge, TK, Hollis l’Infame, Hoos, Dika…

Co ciekawe w najbliższym czasie szykują nam się jeszcze 2 marsylskie projekty – 13 Organise w październiku i trzecia część Chroniques de Mars.

Zobacz także