fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Olympique Marsylia uruchamia własną wytwórnię!

Olympique Marsylia uruchamia własną wytwórnię!

by Tymek
728 wyświetleń

Olympique Marsylia uruchamia własną wytwórnię!

Klub Olympique de Marseille jako pierwszy na świecie uruchamia własną wytwórnię płytową – OM Records. Wytwórnia będzie wspólnym projektem legendarnego francuskiego klubu piłkarskiego i jednego z gigantów branży muzycznej BMG France. Label ma skupiać się na muzyce Urban – Rap, R’n’B i Pop.

Współpraca OM i BMG rozpoczęła się na początku pandemii. OM zebrał kolektyw artystów i raperów z Marsylii pod nazwą OM La Compo, aby stworzyć charytatywny singiel cOMbat Quotidien. Wszystkie zyski z tej piosenki zostały przekazane szpitalom w Marsylii i najbiedniejszym w regionie za pośrednictwem Fundacji OM. Dzięki nowemu partnerstwu BMG staje się wyłącznym partnerem muzycznym OM we wszystkich projektach i działaniach muzycznych.

Jak ogłoszono w oficjalnym komunikacie, Jaques – Henri Eyraud, prezes Olympique Marsylia, powiedział:

Olympique Marsylia to przede wszystkim klub piłkarski, ale klub sięga daleko – poza horyzont, zwłaszcza dzięki młodzieży z Marsylii i chce z nią tworzyć wszelkie formy artystycznego wyrazu. Marsylia jest kolebką francuskiego rapu. Powiązania między OM i IAM i innymi lokalnymi artystami są silne od lat. Wprowadzenie OM Records uzupełnia tą koneksję i symbolizuje pragnienie klubu do promowania na całym świecie wyjątkowej energii, która emanuje z Marsylii i od jej mieszkańców.

Sylvain Gazaignes, CEO BMG France, powiedział natomiast:

Związki kulturowe między piłką nożną a hip – hopem są liczne, zwłaszcza w mieście takim jak Marsylia, gdzie scena muzyczna kwitnie od lat. Cel tego partnerstwa z OM ma oferować nowe możliwości artystom o ugruntowanej pozycji, wschodzącym talentom i kolektywom artystów z Marsylii, szeroko rozumianej południowej Francji, a nawet Afryki.

View this post on Instagram

? ??????-???? ?? ?? ???????? ???? #OMRecords

A post shared by OM Records (@om_records) on

Pierwszym projektem, który zostanie wydany przez OM Records, będzie kompilacja “Vendredi 13” (“Piątek 13stego”) i zostanie wyprodukowana przez cztery osoby stojące za wytwórnią B18, która powstałą rok temu w północnych dzielnicach Marsylii. W teaserze projektu pojawiają się same grube ksywki z marsylskiej sceny m.in. Soprano, Jul, Alonzo, L’Algerino, Le Rat Luciano, MOH, Carre Rouge, TK, Hollis l’Infame, Hoos, Dika…

Co ciekawe w najbliższym czasie szykują nam się jeszcze 2 marsylskie projekty – 13 Organise w październiku i trzecia część Chroniques de Mars.

Zobacz także