fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Przegląd lipcowych premier

Przegląd lipcowych premier

by Tymek
281 wyświetleń

Czas na przegląd premier zaplanowanych na lipiec 2019.

Leto – “Trap2star”
Premiera: 5 lipca

Po wydanym w zeszłym roku “Trapstar” i serii freestyle “Double Bang” czas na nowy projekt Leto – “Trap2star”. Wśród gości na płycie niezła plejada twarzy m.in. Rim’K, Da Uzi, Sadek, Ninho, Naza i Tiakola.

Mister You – “Hasta la muerte”
Premiera: 5 lipca

Mister You to jedna z mega gwiazd francuskiej sceny po 2010 roku. W ostatnich latach kariera rapera skupiała się głównie wśród krajów Magrebu. Po latach przerwy raper wraca z nowym albumem “Hasta la muerte”. Wśród gości na płycie znajdą się Black M, Lacrim, Rim’K, Lucenzo, Balti, Hamouda, Black M, BimBim, Cheb Hasni, Fadfad i Rouji.

Chilla – “Mun”
Premiera: 5 lipca

Urodzona w 1994 w Genewie raperka małymi kroczkami wdziera się do mainstreamu. Po dwóch EP’kach – Funky Chill i Karma (na której gościł Sofiane), czas na pierwszy LP w karierze “MŪN”. Płytę wydaje Capitol music, a wśród gości 2 raperów Gros Mo i Kalash.

Dabs – “Mainmise”
Premiera: 5 lipca

Dabs to młody raper pochodzący z Sevran (93). Jak wiadomo to miasto dostarczyło już sporo talentów na francuską scenę wspominając choćby Kaarisa, Kalash Criminel, Ixzo czy ostatnio Maes’a. Ten ostatni będzie jednym z gości na pierwszym projekcie Dabs’a zatytułowanym “Mainmise”. Oprócz niego gościnnie usłyszymy jeszcze Aya Nakamura i Orelsan.

Vegedream – “Ategban”
Premiera: 12 lipca

Pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej Vegedream to autor wielu hitów, w tym “Ramenez la coupe à la maison” który towarzyszył ekipie Francji podczas zwycięstwa na Mistrzostwach Świata. Nowy album rapera “Ategban” ukaże się 12 lipca. Płyta została nagrana częściowo w Brukseli w studiu Straight Up, którym zarządza dobrze znana ekipa polsko-belgijska Young Veteran$. Gościnnie pojawią się na niej m.in. Ninho, RK, Alonzo i Damso.

Dosseh – “Summer crack music vol.4”
Premiera: 12 lipca

Młodszy brat Pita Baccardi jeden z bardziej znanych postaci francuskiej sceny lat 90tych, Dosseh zyskał już własną reputację i uznanie na scenie. Na 12 lipca zaplanowana jest premiera 4 już części mixtape’ów z serii “Summer crack music”, którą raper zapoczątkował w 2011 roku. W czerwcu raper z Francji był nominowany do prestiżowej nagrody BET Awards w kategorii Best International Act.

Dinor – “RDT”
Premiera: 12 lipca

Dinor Rdt jest francuskim raperem pochodzenia marokańskiego, urodzonym 4 lutego 2002 roku, pochodzącym z 14. dzielnicy Paryża. W marcu 2019 podpisał umowę na z wytwórnia Columbia France, która wyda 12 lipca jego debiutancki projekt “RDT”. Co ciekawe równolegle z muzyką Dinor realizuje karierę piłkarską – jest pomocnikiem klubu Sochaux-Montbéliard występującego w Ligue 2.

S-Pion – “Sourou”
Premiera: 19 lipca

S-Pion to raper pochodzący z 91 departamentu, blisko związany z grupami MMZ i PNL (był jednym z nielicznych gości na ich albumie “Le monde chico”). Już 19 lipca usłyszymy jego pierwszy album “Sourou”. Utwór “La Rue” wyprodukowali wspólnie nasi rodacy – Worek i I’Scream!
Wśród gości jedynie reprezentanci 91 – N.O.S. z grupy PNL, GDZ, F430, TDA i Moha MMZ.

Zobacz także