Strona Główna NewsyAktualności Raper MHD spędzi kolejne miesiące w areszcie

Raper MHD spędzi kolejne miesiące w areszcie

by Tymek
494 wyświetleń

Raper MHD spędzi kolejne miesiące w areszcie

MHD nie zostanie w najbliższym czasie zwolniony z więzienia. Francuski wymiar sprawiedliwości przedłuża mu areszt tymczasowy o kolejnych 6 miesięcy.

Mimo niedawnych zapewnień siostry rapera, która przekazywała w mediach społecznościowych informację, że opuści on areszt już wkrótce. Podejrzany o udział w śmiertelnej bójce w Paryżu w lipcu 2018 r., MHD spędzi kolejne 6 miesięcy za kratkami. Grozi mu kara nawet 30 lat.

Według dziennika Libération prawnicy paryskiego artysty będą próbować zamienić pobyt w celi na areszt domowy i elektroniczną bransoletkę. Dziennikarze powiedzieli również, że świadek zeznał sędziemu, że widział rapera „oko w oko” w noc tragedii.

Dla przypomnienia Loïc K. został znaleziony martwy po zlinczowaniu i pobiciu w Paryżu. Ta awantura byłaby częścią konfrontacji między „la Cité Rouge” (skąd pochodzi MHD), a osiedlami Grange-aux-Belles i Buisson-Saint-Louis (10 dzielnica Paryża). Raper został skojarzony ze sprawą przez nagrania wideo z monitoringu ulicznego. Służby rozpoznały rapera po jego ubraniach Puma (limitowana seria nie dostępna w sprzedaży, raper jest jednym z ambasadorów marki), które nosił jeden z napastników, a także po blond fryzurze. Mimo to raper zaprzeczał, że brał udział w morderstwie.

26 letni Mohamed Sylla a.k.a MHD jest raperem i aktorem. Multiplatynowy artysta uznawany jest za prekursora gatunku Afro Trap, który wypromował wraz z serią freestyle o tej samej nazwie. Ma na koncie dwa albumy studyjne – MHD (wydany w 2016) i XIX (2018). W 2019 MHD zadebiutował na srebrnym ekranie w filmie Mon frere.

Zobacz także