Strona Główna NewsyAktualności MHD w końcu na wolności

MHD w końcu na wolności

by Tymek
333 wyświetleń

Podejrzany o udział w śmiertelnej bójce w Paryżu w lipcu 2018 roku i celowe zabójstwo, raper MHD został zwolniony z więzienia, po trwającej półtora roku odsiadce w areszcie śledczym.

Według informacji AFP, został zwolniony w czwartek, 16 lipca, z więzienia Sante, ale pozostaje pod kontrolą sądową przed nadchodzącą rozprawą. Niestety MHD, może szybko wrócić do celi, jeśli w dniu 23 lipca paryski sąd wniesie o przedłużenie jego aresztu tymczasowego.

Dla przypomnienia Loïc K. został znaleziony martwy po zlinczowaniu i pobiciu w Paryżu. Ta awantura byłaby częścią konfrontacji między „la Cité Rouge” (skąd pochodzi MHD), a osiedlami Grange-aux-Belles i Buisson-Saint-Louis (10 dzielnica Paryża). Raper został skojarzony ze sprawą przez nagrania wideo z monitoringu ulicznego. Służby rozpoznały rapera po jego ubraniach Puma (limitowana seria nie dostępna w sprzedaży, raper jest jednym z ambasadorów marki), które nosił jeden z napastników, a także po blond fryzurze. Mimo to raper zaprzeczał, że brał udział w morderstwie.

27 letni Mohamed Sylla a.k.a MHD jest raperem i aktorem. Multiplatynowy artysta uznawany jest za prekursora gatunku Afro Trap, który wypromował wraz z serią freestyle o tej samej nazwie. Ma na koncie dwa albumy studyjne – MHD (wydany w 2016) i XIX (2018). W 2019 MHD zadebiutował na srebrnym ekranie w filmie “Mon frere”.

Zobacz także