fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Rekord oglądalności na Twitchu we Francji pobity przez GP Explorer 2!

Rekord oglądalności na Twitchu we Francji pobity przez GP Explorer 2!

by lukasz
186 wyświetleń

Alpine wygrywa GP Explorer 2.

W ramach kolejnej edycji Explorer Grand Prix (drugiej) zorganizowanej przez YouTubera Squeeziego, odbyła się impreza, która zyskała miano jednej z największych francuskich wydarzeń w historii platformy streamingowej Twitch. W wyścigu na torze Le Mans, na linii startu stanęło 24 kierowców (raperów, YouTuberów, artystów i innych gwiazd Internetu). Świadkami tego wydarzenia było 60 000 osób i 1,3 miliona ludzi w Internecie. 60 000 miejsc wyprzedało się w niecałą godzinę! Podobnie jak mecz piłki nożnej Francja-Hiszpania pomiędzy streamerami, lecz zainteresowanych było mniej, rekord na Twitchu we Francji niedawno wynosił ponad 1,1 miliona widzów.

Piszemy o tym dlatego, ze na starcie wyścigu pojawiły się takie postacie jak: SCH, Soso Maness, Kekra, Mister V, i kilku innych, znanych artystów rapu we Francji.

Start w GP Explorer 2 w sobotę był spektakularny. Natychmiastowe wyprzedzenie Sylvaina, który wyprzedził Depielo, spowodowało, że znalazł się na pole position. Jednak kilka miejsc za nimi doszło do zderzenia Maxime’a Biaggi i Manon Lanza, w wyniku którego niemal natychmiast wjechał samochód bezpieczeństwa.

Natychmiast na miejsce wezwano samochód bezpieczeństwa, który zabezpieczył kierowców i usunął uszkodzone pojazdy. Obydwa F4 nie mogły dokończyć wyścigu. Po sześciu okrążeniach wywieszono wreszcie czerwoną flagę i wyścig rozpoczął się za pojazdem bezpieczeństwa. Kierowcy wrócili do boksów i nastąpił kolejny start. Maxime Biaggi, podobnie jak Manon Lanza, wydawali się przybici po tym smutnym incydencie.

Końcowe wyniki:

1- Depielo
2- Sylvain
3- Etienne
4- LeBouseuh
5- AnaOnAir
6- Pierre
7- Squeezie
8- Amixem
9- Soso Maness
10- Kaatsup
11- Gotaga
12- Mister V
13- Théodort
14- Djilsi
15- Seb
16- Théo Juice
17- Baghera
18- Billy
19- Maghla
20- Horty

Kekra, SCH, Max Biaggi i Manon nie ukończyli wyścigu.

Rekord oglądalności na Twitchu we Francji pobity przez GP Explorer 2!

Rekord oglądalności na Twitchu we Francji pobity przez GP Explorer 2!
Oprócz wyścigu, każdy czekał na koncert. To była dobrze strzeżona tajemnica wydarzenia zorganizowanego przez Squeeziego na torze Bugatti w Le Mans (Sarthe). Niespodzianka to raperzy Hamza i PLK. Koncert zarezerwowany dla fanów obecnych na miejscu.