Strona Główna NewsyAktualności Sneazzy grozi nawet 5 lat więzienia za kontrowersyjny wers

Sneazzy grozi nawet 5 lat więzienia za kontrowersyjny wers

by Tymek
246 wyświetleń

Gorąca sytuacja we francuskim rapie. Sneazzy raper znany z grupy 1995, wydał kilka dni temu swój nowy projekt „Nouvo Mode”. Największy szum wywołał w opinii publicznej utwór i klip do „Zero detail” z gościnnym udziałem Nekfeu. Nie chodzi tu jednak o sam fakt, że raperzy znaleźli się na wspólnym tracku po długiej przerwie, dając jednocześnie koniec dywagacja na temat ich domniemanego konfliktu. Gorąca dyskusje wywołał bowiem wers zarapowany przez Sneazzy:

Dziennikarze oczerniający Islam, są amatorami, tak jak Pascal Praud. To zasługuje na kulę w łeb, lufę z tyłu ust
(Org. Les journalistes salissent l’islam, sont amateurs comme Pascal Praud. Ça mérite une balle dans le cervelet, le canon au fond de la bouche)

Szok opini publicznej

Utwór i wersy zszokowały opinię publiczną. Nie da się ukryć, że to bardzo mocne słowa wymierzone w jednego z prezenterów francuskiego Canal+, znanego z krytyki Muzułmanów. Sam zainteresowany Pascal Praud przyznał, że nie chce wytaczać raperowi procesu, żeby nie robić mu rozgłosu.

Nekfeu, który pojawia się gościnnie w utworze, został „przywołany do porządku” przez włodarzy Vivendi, grupy w której skład wchodzi stacja Canal+ jak i wytwórnia Universal Music France, w której gwiazdor francuskiej sceny wydaje swoje płyty. Sam Sneazzy prosi aby nie mieszać swojego kolegi do całej sprawy.

Nawet 5 lat więzienia i wysoka grzywna

Dziś rano Paryski Trybunał wszczął postępowanie w sprawie utworu i podżegania do morderstwa. Raperowi może grozić nawet 5 lat więzienia i 45.000€ kary!
Internauci wstawiają się za raperem, powołując się na wolność słowa wstawiając #JesuisSneazzy (odwołanie sprawy Charlie Hebdo – #Je Suis Charlie).
Do sprawy na pewno wrócimy, gdy pojawią się nowe informacje.

Zobacz także