fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Soundkail szykuje wspólny album po latach

Soundkail szykuje wspólny album po latach

by Tymek
791 wyświetleń

Soundkail szykuje wspólny album po latach

Fani francuskiego rapu, doskonale pamiętają początki lat 2000 i ogromny sukces grupy Soundkail, która rozpoczęła pierwsze prawdziwe kolaboracje pomiędzy francuską i polską sceną wraz z utworami “Nie bój się zmiany na lepsze” WWO i Fu czy “Ciesz się tym co masz” Mor WA.
Grupa wydała tylko jeden album – “Racaille sound system” w 2001 roku, którego reedycje swego czasu wydało na polskim rynku Prosto.

Mimo, że przez część krytyków grająca mieszankę raga i hip-hopu grupa była postrzegana jako druga liga francuskiej sceny, to jednak nie można odmówić Dragon Davy i Mehdiemu Mesrine kolaboracji jakie przez lata nagrywali z największymi artystami francuskiej sceny takimi jak m.in. Rohff, Kery James, Taïro, Soprano, Daddy Mory i Big Red (Raggasonic), Neg’ Marrons, Blacko (Sniper), Lord Kossity czy Nuttea. Zaznaczyli swoją obecność też na kompilacjach – “Sachons dire non”, “L’Univers Des Lascars”, “Mission suicide” czy soundtracku do “Taxi 3”.

Niestety nigdy nie doczekaliśmy się kontynuacji “Raccaile sound system”, a Dragon Davy kontynuował karierę solo z trzema projektami – “J’Arrive” (2007), “Pyroman Dragon” (2011) i “Dragon and friends” (2013).

Bardzo ciekawe informacje spłynęły do nas od Reego, producenta grupy (odpowiedzialnego m.in. z “Damy radę” WWO czy “Qui est l’example” Rohffa). Otóż Dragon Davy i Mehdi Mesrine szykują wspólny materiał na jego beatach!
Jak napisał producent na swoim profilu

“Inspiracje kiełkują, pomysły rosną, łączymy różne cykle muzyczne, aby uzyskać najlepszy rozkwit dźwięku”

Informacji odnośnie projektu nie ma póki co zbyt wiele, ale czekamy na efekt końcowy, który najprawdopodobniej pojawi się na półkach sklepowych w 2020 roku na 20 lecie pierwszego maxi-singla grupy “Attenat”.

Poniżej przypominamy największe hity grupy nagrane wraz z polskimi grupami:

Zobacz także