Strona Główna NewsyAktualności Vald, Orelsan, Nekfeu czy Damso jako lalki Pop

Vald, Orelsan, Nekfeu czy Damso jako lalki Pop

by Tymek
119 wyświetleń

Vald, Orelsan, Nekfeu czy Damso jako lalki Pop

Popularność francuskiego rapu jest ogromna. Dla tych, którym nie wystarczą płyty cd, winyle, koszulki czy książki ulubionych artystów pojawiła się limitowana seria lalek Funko Pop, której bohaterami są popularni obecnie raperzy – Vald, Orelsan, Nekfeu czy Damso!

Autorem tych projektów jest Axel Mannessiez, który specjalizuje się w personalizowaniu znanych postaci popkultury i przerabianiu ich na lalki Funky Pop. Bohaterami jego dotychczasowych przeróbek stali się m.in. autor komiksów Stan Lee i piłkarze Eden Hazard czy Kylian Mbappe.

Axel zajmuje się personalizacją na bazie innych lalek – na spersonalizowaną figurkę składa się kilka innych, które artysta odmalowuje i przekształca w wyobrażoną z góry postać, która trafia do unikalnego pudełka. Żmudne dzieło, które tworzy Axel ma oczywiście ma swoją nie małą cenę – 100 Euro. Tyle potrzeba by stać się właścicielem jednej z kilku lub kilkunastu sztuk lalek z raperami. Poniżej kilka z wyprodukowanych przez niego lalek z postaciami francuskich raperów.

Zobacz także