Strona Główna NewsyAktualności Valide nowy serial w realiach francuskiego rapu

Valide nowy serial w realiach francuskiego rapu

by Tymek
172 wyświetleń

No i doczekaliśmy się. 20 marca odbyła się premiera Valide – serialu osadzonego w realiach francuskiej sceny rapowej. Pierwsza seria w reżyserii Franck’a Gastambide (Taxi 5, Pattaya…) to dziesięć 25 minutowych odcinków emitowanych przez francuski Canal+.

Serial oferuje możliwość zajrzenia za kulisy francuskiego hip-hopu. Główną rolę gra tutaj raper Hatik, który wciela się w postać Clément Apash, młodego rapera z przedmieść, który nagle zostaje „zatwierdzony” przez Mastar, wielkie nazwisko w branży. Ten sojusz, najpierw pozwoli bohaterowi ujawnić swój talent publiczności, szybko jednak przerodzi się w niebezpieczną rywalizację… Nie wspominając o tym, że Apash działa równolegle dla dużego handlarza narkotyków, który zamierza skorzystać z sytuacji.

Oprócz Hatika na ekranie w głównych rolach pojawiają się inni raperzy – Sam’s, Bosh, pojawia się też cała plejada gwiazd francuskiej sceny różnych generacji w epizodycznych rolach – m.in. Lacrim, Ninho, Soprano, Kool Shen, Mac Tyer, Cut Killer, Busta Flex…

Całości niestety nie obejrzymy w polskim Canal+, który póki co nie jest zainteresowany emisją serialu w Polsce. Pozostaje tu możliwość obejrzenia serii na stronach francuskiej stacji – dostępny jest pierwszy odcinek za darmo (oczywiście w języku francuskim). Oczywiście co sprawniejsi internauci poradzą sobie i znajdą wersję zripowaną 😉

Opinie co do serialu są podzielone – część krytyków jest zachwycona wychwalając pomysł, druga część krytykuje realizację serii dosyć hermetyczne podejście do tematu. My trochę więcej na ten temat powiemy za parę dni jak uda mi się dokończyć oglądanie całego sezonu.

Reżyser zapowiedział już powstanie drugiego sezonu, jeśli nic się nie zmieni w obecnej sytuacji, to zdjęcia ruszą w czerwcu.

Serialowi oczywiście towarzyszy mocna ścieżka dźwiękowa z plejadą aktualnych gwiazd sceny. Odsłuch poniżej:

Zobacz także