fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Ze szczytów toplist do Mekki – Diams opowiada o swojej przemianie

Ze szczytów toplist do Mekki – Diams opowiada o swojej przemianie

by Tymek
756 wyświetleń

Ze szczytów toplist do Mekki – Diams opowiada o swojej przemianie

Po raz pierwszy od 2012 roku Melanie Georgiades a.k.a. Diams, opowiedziała o swojej przeszłości gwiazdy francuskiego rapu i swoim nawróceniu na islam w krótkim reportażu telewizji Arab News.

Diams to była gwiazda kobiecego rapu. W ciągu 10 lat kariery wydała 4 albumy: Premier Mandat w 1999, Brut de femme w 2003, Dans ma bulle w 2006 i SOS w 2009. Albumy Diams sprzedały się łącznie w ponad 4 milionach egzemplarzy, a jej utwory zajmowały szczyty list przebojów francuski stacji radiowych i telewizyjnych. Trasy koncertowe zapełniały największe hale widowiskowe we Francji. Melanie była też laureatką wielu nagród muzycznych takich jak MTV Europe Awards, NRJ Music Awards czy Victoires de la musique. Mimo ogromnego sukcesu w 2009 roku, będąc u szczytu sławy i popularności, raperka postanowiła zakończyć karierę i przejść na islam. Od tego czasu Diams nie udzieliła zbyt wielu wywiadów.

Raperka na “emeryturze” poświęca się życiu rodzinnemu, stowarzyszeniu Big Up Project, które pomaga dzieciom w niekorzystnej sytuacji w Afryce i pisaniu. Do tej pory napisała dwie książki – “Diam’s, autobiographie” w 2013 i “Mélanie, Française et musulmane” w 2016.

Niedawno zwierzyła saudyjskiej stacji Arab News po swojej drugiej pielgrzymce do Mekki. W tym krótkim reportażu wideo w języku angielskim Diams zwierza się i opowiada o życiu rodzinnym, religii, projekcie Big Up Project, swojej przeszłości jako gwiazda rapu, szokiem francuskich mediów, kiedy po raz pierwszy zobaczono ją hidżabie, swojej duchowej podróży, samotności i poszukiwaniu szczęścia …

W szczytowym momencie swojej kariery Melanie uświadomiła sobie, że pieniądze i bycie celebrytka nie czyniły jej szczęśliwą i że potrzebowała czegoś innego, aby całkowicie się spełnić.

“Wszystko to, pieniądze, sukces, władza nie sprawiły, że byłam szczęśliwa. Szukałam szczęścia, byłam naprawdę smutna i byłam samotna, zastanawiałam się, dlaczego jestem na tej ziemi. Wiedziałam, że nie ma co być bogatym ani sławnym, ponieważ miałam te rzeczy i nie uszczęśliwiały mnie. Przed przejściem na islam czułam w swoim życiu smutek. Nie zdawałam sobie sprawy, że wszystko, co musiałam zrobić, to rozmawiać z Bogiem. Teraz na wszystko co dzieje się w moim życiu czy dobre lub złe, wiem, że mam Allaha, który mnie wysłucha i odpowie na moje modlitwy”

Sprawdźcie ten, rzadki wywiad, który pozwala lepiej spojrzeć na transformację jaką przeszła raperka. Reportaż w języku angielskim.

Zobacz także