Strona Główna NewsyAktualności 5 najszybciej zdobytych diamentowych singli we francuskim rapie

5 najszybciej zdobytych diamentowych singli we francuskim rapie

by Tymek
196 wyświetleń

Francuski rap w dobie streamingu, prześciga się w rekordach. Dziś przyjrzymy się 5 piosenkom, które najszybciej zdobyły status diamentowego singla. Aby go zdobyć należy przekroczyć barierę 50 milionów streamów w serwisach streamingowych. W przeciwieństwie do Polski, w grę nie wchodzą tu odtworzenia z You Tube ani z darmowych kont w serwisach typu Spotify czy Deezer, liczone są tylko płatne konta.

5. PNL – “Au DD” (prod. Nk.F & Joa) – 77 dni

Na miejscu 5 mega hit od braci Adrieu czyli “Au DD”. Pierwszy utwór promujący album “Deux Freres” zyskał status diamentowej płyty po 77 dniach. Do dziś klip nakręcony na wieży Eiffela zgromadził prawie 160 mln odsłon na You Tube. Klip w polskiej wersji językowej znajdziecie pod tym linkiem.

4. Niska – “Resseaux” (prod. Pyroman) – 63 dni

Miejsce 4 to Niska i jego hicior “Resseaux”. Swego czasu cała Francja nuciła “Pouloulou” a singiel promujący album “Commando” uzyskał diamentową certyfikację po 63 dniach. Po 3 latach od premiery na liczniku You Tube widnieje grubo ponad 331 milionów odsłon. Polską wersję teledysku Niski znajdziecie tutaj.

3. Gradur feat. Heuss L’enfoiré – “Ne reviens pas” (prod. Zeg P) – 56 dni

Na podium znalazł się też wspólny klip Gradur’a i podopiecznego labelu L’Affranchis (prowadzonego przez Sofiane) – Heuss L’enfoiré. Utwór promował album “Zone 59” rapera z Roubaix. Utrzymany w bardziej hausowym klimacie, znanym już z wcześniejszych nagrań Heuss l’Enfoire utwór potrzebował tylko 56 dni na wykucie tytułu diamentowego singla. Klip w 9 miesięcy zgromadził ponad 137 mln wyświetleń na YouTube. Słuchaczom nie przeszkodził nawet fakt, że Gradur chamsko zerżnął linię melodyczną z przypałowego kawałka “Blue” Eiffel 65.

2. Kalash feat. Damso – “Mwaka Moon” (prod. Pyroman) – 49 dni

Dwóch byłych współpracowników Booby na jednym tracku, to musiało zadziałać. Damso i Kalash wystarczyło tylko 49 dni aby cieszyć się z diamentu. Ponad 252 milionów pod klipem po 3 latach to też niezły wynik. Warto zwrócić, że to drugi diament w zestawieniu wyprodukowany przez Pyroman’a.

1. Sch, Kofs, Jul, Naps, Soso maness, Elams, Solda & Houari – “Bande Organise” (prod. JuL) – 39 dni

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmują marsylczycy ze “zorganizowanej bandy”, którą zgromadził JuL. Utwór zapowiada mającą pojawić się w październiku kompilację 13 Organise na której pojawi się całą śmietanka sceny z Marsylii. Wyprodukowany przez JuL kawałek zdobył 50 milionów streamów w zaledwie 39 dni, co jest niesamowitym wynikiem. Kawałek stał się na tyle popularny, że Olympique Marseille postanowił zmienić napis ułożony na krzesełkach stadionu na “C’est Marseille bebe” a piłkarze klubu tańczą “Zumba Caffew” po zdobyciu bramek, odtwarzając ruchu z klipu jakie wykonuje Soso Maness.

Zobacz także