Strona Główna NewsyAktualności Booba vs Kaaris – prawie milion euro za bójkę na lotnisku

Booba vs Kaaris – prawie milion euro za bójkę na lotnisku

by Tymek
196 wyświetleń

Choć od starcia pomiędzy Booba i Kaaris’em na lotnisku w Orly minęło już ponad półtora roku, raperzy nadal ponoszą konsekwencje tej bójki.

1 sierpnia 2018 ekipy obu raperów starły się na lotnisku a wydarzenie odbiło się szerokim echem w mediach na całym świecie. Raperzy musieli ponieść konsekwencje swoich czynów. Oboje dostali po 18 miesięcy więzienia w zawieszeniu i 50 000 euro grzywny.

Do tego właśnie zgłoszono nowe koszty. Spór wniósł właściciel sklepu Duty Free, który stał się areną walki, a prawnik spółki zwierzył się Le Parisien:

„Problemem nie jest to, że musieliśmy zamknąć sklep na pół godziny. Chodzi nam o zły wpływ mediów na naszą luksusową klientelę, która chce móc bezpiecznie robić zakupy w naszych sklepach. Po walce wielu z naszych chińskich klientów zrezygnowało z zakupów”.

Utracony obrót szacowany jest na 700 000 euro, do czego doliczony został koszt uszkodzonej ekspozycji, mebli, negatywny wpływ psychologiczny na personel sklepu, kradzieżą lub zniszczeniem towaru… Dlatego też Kaaris i Booba będą musieli zwrócić żądaną kwotę, która łącznie wynosi ponad 800 000 euro.

Dla przypomnienia raperzy mieli zmierzyć się w oktagonie 30 listopada, jednak finalnie Kaaris zrezygnował z udziału w wydarzeniu mimo wysokiej puli o którą toczyła się walka – zwycięzca mógł zgarnąć 1,5mln euro a przegrany ok. 500 tyś.

Zobacz także