Strona Główna NewsyAktualności Francuski raper pod ostrzałem Ministra Spraw Wewnętrznych

Francuski raper pod ostrzałem Ministra Spraw Wewnętrznych

by Tymek
238 wyświetleń

Oskarżenia skierowane przez Licra (Międzynarodowa Liga Przeciwko Rasizmowi i Antysemityzmowi) przeciwko raperowi Freeze Corleone, dotarły do wyższych francuskich sfer, w tym do Ministra Spraw Wewnętrznych Geralda Darmanina i Zgromadzenia Narodowego.

„Raper oskarżony o antysemityzm” , pisze od samego początku portal CNews w czwartek rano. Po ostrzeżeniach od Licry poprzedniego dnia, oskarżenia przeciwko Freeze Corleone rozprzestrzeniły się niczym pożar. W tym czasie sprawą zainteresował się sam minister spraw wewnętrznych Francji – Gérald Darmanin. Minister przekazał tweet stowarzyszenia, określając słowa artysty jako „niewyobrażalne” . Zaznacza również, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych „jak najszybciej zbada środki prawne w celu ścigania ich autora” , wzywając Facebooka i Twittera do zaprzestania rozpowszechniania utworów artysty.

Kontrowersyjne Wersy

Wersy po których alarm podniosła Licra to m.in.

Jak szwajcarscy bankierzy, wszystko dla rodziny, żeby moje dzieci żyły jak żydowscy emeryci

Killu(minati) nad życie, jebać Rotchildów i Rockefelerów

W drodze po hajs, buduję imperium jak młody Adolf, zdeterminowany z dużymi ambicjami, jak młody Adolf

W cieniu spiskujemy jak Bildenbergowie

Chen Zen, mam techniki propagandy jak Goebbels

Freeze Corleone oskarżony o “aprobatę nazizmu”

Zgromadzenie Narodowe również ściga rapera w swoim oświadczeniu. Podpisany przez wielu parlamentarzystów, oskarża Freeze’a Corleone o aprobowanie nazizmu i pochwałę terrorysty Mollaha Omara. „Nasza Republika nie może zaakceptować tego, że pseudo artystyczna ekspresja może być używana w celu wezwania do nienawiści i do przeprosin za terroryzm”.

Ze swojej strony Freeze Corleone nadal nie zareagował na te oskarżenia, które poważnie zagrażają przyszłości jego muzycznej kariery. Przypominamy, że z 15 000 egzemplarzami sprzedanymi w ciągu pierwszych trzech dni, autor albumu “Le Menace Fantome” ma szansę na wejście do Top 5 najlepszych pierwszych tygodni sprzedaży we francuskim rapie w 2020. Wezwania do bojkotu, zgłoszone przez Licrę i interwencja rządu, mogą mieć oczywiste konsekwencje w nadchodzących dniach. Będziemy śledzić rozwój sytuacji.

Update
Universal Music France oznajmił zerwanie współpracy z Freeze Corleone i rozwiązał umowę z raperem. Album zniknął też z niektórych platform streamingowych (Deezer)

Zobacz także