fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Rocca trzy projekty w drodze od weterana

Rocca trzy projekty w drodze od weterana

by Tymek
168 wyświetleń

Rocca trzy projekty w drodze od weterana

Rocca to pochodzący z Kolumbii raper, który działa na francuskiej scenie od połowy lat 90tych. Po latach współpracy z grupą La Cliqua i solowych albumach, na początku lat 2000 Rocca rozpoczął karierę za Oceanem tworząc latynoską grupę Tres Coronas, z którą ma na koncie m.in. nominację do prestiżowej nagrody Latin Grammy. Do dziś pozostaje jednym z niewielu raperów na świecie, którzy osiągnęli uznanie i sukces działając w dwóch różnych językach (francuskim i hiszpańskim). Warto nadmienić, że Rocca pojawił się też w dwóch kawałkach z polskimi raperami – Fu – “Imperium Zła” i “Konekcion” Pelsona.

Minęło już ponad 5 lat od ostatniego projektu “Bogotá-Paris” i Rocca zapowiedział pracę aż nad trzema nowymi projektami, które ukażą się niebawem!

W pierwszej kolejności ukaże się nowy album Tres Coronas planowany na koniec września. Poniżej możecie sprawdzić ostatni singiel “Rawkus” promujący to wydawnictwo.

Oprócz projektu Tres Coronas, Rocca szykuje dwa solowe projekty – każdy z innym producentem. Pierwszy to album “Cimarron”, który w całości wyprodukuje związany niegdyś z Assassin – DJ Duke. Drugi materiał powstaje natomiast z utalentowanym undergroundowym producentem Kyo Itachi.

Zobacz także