fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Hornet la Frappe pozwany przez prawników Busta Flex

Hornet la Frappe pozwany przez prawników Busta Flex

by Tymek
267 wyświetleń

Hornet la Frappe pozwany przez prawników Busta Flex

Busta Flex podjął kroki prawne przeciwko Hornet La Frappe. Ten ostatni zareagował na Instagramie, zirytowany obrotem spraw…

Relacje między Hornet La Frappe i Busta Flex są bardzo napięte. Obaj raperzy współpracowali ze sobą w przeszłości. W 2012 roku HLF podpisał kontrakt z wytwórnią TXT Productions kierowaną przez weterana francuskiego rapu, Busta Flexa. To oczywiste powiązanie, ponieważ obaj artyści pochodzą z tej samej dzielnicy – Orgemont w Epinay-sur-Seine (departament 93). Pracując w ścisłej współpracy ze sobą w 2014 roku ukazuje EP z 7 kawałkami zatytułowana Réussir ou Mounir.

Pozew przeciwko podopiecznemu

Po tym projekcie Hornet decyduje się opuścić TXT i zakłada własną wytwórnię Diez Peufra, gdzie wydaje trzy albumy – Nous-memes, Dans les yeux i Ma Ruche, jednocześnie podpisując kontrakt z Rec. 118 (Warner Music). I to właśnie udziałów w tych trzech projektach domaga się Busta Flex, wysyłając pozew przeciwko młodemu podopiecznemu.

Wkurzony Szerszeń

Co oczywiste Hornet la Frappe, mocno się z frustrował cała sytuacją publikując info o pozwie na swoim Instagramie. Raper najpierw pokazał pismo przesłane przez prawnika Busta Flex, a później odniósł się do całej sytuacji:

“Szpital, który nie przejmuje się dobroczynnością. Od kiedy tak zwany producent prosi mnie o wynagrodzenie za 3 albumy, które zrobiłem sam z moją wytwórnią. 6 lat później??? Czy czekałeś, żeby zobaczyć, czy jestem właściwym koniem, czy co?
Wydałem swoją pierwszą EP-kę „Réussir ou Mounir” w 2015 roku, nie dotknąłem z niej nawet 1 €. Za wszystkie sesje studyjne zapłaciłem sam. Wstawałem o 5 rano i zasuwałem na budowie, żeby je opłacić, kiedy ty paliłeś swoje jointy na mojej EP”

Czwarty album w przygotowaniu

W swoich kolejnych Stories Hornet wyjaśnia, że ​​pracuje obecnie nad swoim czwartym albumem. Następnie zastanawia się, czy Busta Flex planuje odebrać swój kawałek tortu również za ten projekt.

“Twoim problemem jest to, że chcesz tego wszystkiego. Zawsze Cię szanowałem ale sprawiasz, że muszę wystawić kły. Jesteśmy z tego samego sąsiedztwa, tu nie wzywamy [prawników] między nami”

Hornet wyjaśnia, że ​​po wycieczce na Malediwy wrócił do swojego miasta – “Wiesz, gdzie mnie znaleźć” – mówi. Raper opublikował następnie screeny ze wszystkimi projektami swojej dyskografii, przypominając nowemu wrogowi, że tylko dzięki jego osobistej pracy dotarł tam, gdzie jest teraz.

Zobacz także