fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Najciekawsze albumy francuskiego rapu z lutego 2020

Najciekawsze albumy francuskiego rapu z lutego 2020

by Tymek
509 wyświetleń

Najciekawsze albumy francuskiego rapu z lutego 2020

Mamy dla Was kolejny przegląd albumów miesiąca we francuskim rapie. Liczba premier jest ogromna, w lutym ukazało się ok. 50 albumów, wszystkiego jeszcze nie sprawdziliśmy ale przedstawiamy płyty, które warto przesłuchać. Jeśli macie jakieś swoje typy z poza tej listy dajcie nam znać. Przegląd stycznia 2020 możecie sprawdzić tutaj.

Chily – 5ème chambre

Premiera: 7 luty

“5eme Chambre” to debiut młodego rapera z Chevilly-Larue (94). Po sukcesie jego kawałka San Pellegrino, po miesiącach szumu wokół Chily doczekaliśmy się albumu. Na płycie 18 utworów i trzy grube featy – Koba LaD, Naza i Hamza.

Isha – La Vie Augmente Vol. 3

Premiera: 7 luty

Isha to jeden z mocniejszych punktów Brukselskiej sceny. Od kilku lat to właśnie stolica Belgii dostarcza bardzo ciekawych raperów i powiew świeżości we francuskojezycznym rapie. Wystarczy wspomnieć choćby Damso, Hamza czy duet Caballero i JeanJass. EP La vie augment Vol. 3 jest niewątpliwie jedną z najciekawszych płyt lutego. Warto sprawdzić choćby dla numeru Les Magiciens na którym Belg po raz pierwszy pojawia się na produkcji Katrina Squad czy mocnych featow – na krążku pojawiają się Dinos, PLK czy nowy podopieczny labelu Booby 92i – Green Montana. Na płycie mamy też polski akcent za jedną aranżację odpowiada nasz rodak Chris Carson.

Yaro – La spe

Premiera: 14 luty

Minął rok od ostatniego projektu rapera Yaro. Tym razem Yaro wydał nowy mixtape na którym znalazło się 17 utworów. Wśród nich mnóstwo grubych featów z czołówką sceny – 4keus, DA Uzi, Leto, Franglish, Shotas, Dinor RDT, Ninho i PLK. To właśnie ta ostatnia dwójka gościła w singlowym “Mec de cite”.

7 Jaws & Seezy – RAGE

Premiera: 21 luty

7 Jaws to raper, który ma polsko-algierskie korzenie. Pochodzi z małej miejscowości Sarrebourg na wschodzie Francji. Jego pierwszy poważny projekt to mixtape “Rage” nagrany w całości na bitach Seezy – producenta stojącego za sukcesami Vald’a.

Kofs – Santé & Bonheur

Premiera: 21 luty

Marsylczyk wraca do gry z nowym materiałem. Sante & Bonheur to trzeci solowy album rapera i aktora z bardzo charakterystycznym zachrypniętym głosem. I tym razem mieszkaniec dzielnicy Air-Bel zaprosił mocnych gości do współpracy – Alonzo, Naps, Kaaris, a także dawno nie słyszany Kamelancien.

Ul’Team Atom & Mani Deïz – Mauvais Présages Vol.1

Premiera: 21 luty

Ul’Team Atom to kolektyw który tworzyli pod koniec lat 90tych raperzy Reeno, Grödash, KID, Templar, P.Kaer et Fik’s Niavo był mocnym punktem departamentu 91. U ich boku debiutował m.in. Sinik – gwiazda francuskiego rapu lat dwutysięcznych. Teraz po latach ekipa znowu się reformowała i wraz z Mani Deïz – jednym z producentów znanych z zacięcia do klasycznych brzmień wydali wspólnie projekt “Mauvais Présages”. Warto sprawdzić materiał, szczególnie dla miłośników klasycznych produkcji.

Laylow – Trinity

Premiera: 28 luty

Naps – Carré VIP

Premiera: 28 luty

Wykonawca z Marsylskiego Air-Bel powraca z dwupłytowym projektem Carré VIP. Pochodzący z Algierii Naps to fabryka hitów – każda z jego ostatnich trzech płyt (Pochon bleu, À l’instinct i On est fait pour ça) zdobyła certyfikację platynowej płyty. Mocna lista gości raczej przesądzi o tym, że i ten projekt pokryje się niebawem szlachetnym kruszcem. Na płycie goszczą bowiem Soolking, Ninho, Maes, SCH i niespodziewanie Vald.

Swift Guad & Al’Tarba – Musique classique

Premiera: 28 luty

Timal – Caliente

Premiera: 28 luty

Zobacz także