Strona Główna NewsyAktualności Nekfeu zgarnia diamentową płytę za ostatni album

Nekfeu zgarnia diamentową płytę za ostatni album

by Tymek
84 wyświetleń

Po 290 dniach eksploatacji album Nekfeu – Les étoiles vagabondes – Expansion uzyskał certyfikację diamentowej płyty. To już trzeci kolejny album rapera, który uzyskał taki tytuł! Raper dołączył więc do zacnego grona z 3 diamentami obok Maitre Gims i Soprano.

Nekfeu nowy album diament szybszy niż za Feu i Cyborg

Nekfeu po raz kolejny przekracza imponujący próg sprzedaży – pół miliona płyt. Dzięki swojemu ostatniemu solowemu albumowi, artysta dodaje do swojej i tak dobrze zaopatrzonej kolekcji trzeci diamentowy krążek. Udało mu się to osiągnąć o kilka miesięcy wcześniej niż w przypadku poprzednich płyt – Cyborg i Feu.

Les étoiles vagabondes wspierany wydanym w dniu premiery dokumentem i minimalną promocją (tylko 1 teledysk) osiągnął status diamentu w rekordowym tempie. Wcześniej przy albumie Feu raper musiał czekać 2 lata i 4 miesiące i trzy lata w przypadku albumu Cyborg, w przypadku ostatniej płyty wystarczyło tylko 290 dni! Imponujący wyczyn, który świadczy o wyjątkowej pozycji rapera wywodzącego się z grupy 1995 na francuskiej scenie hip-hopowej.

Jeśli jeszcze nie widzieliście kulisów powstawania albumu w dokumencie, koniecznie sprawdźcie go w ofercie Netflix z polskimi napisami.

Zobacz także