Strona Główna NewsyAktualności Nekfeu zgarnia diamentową płytę za ostatni album

Nekfeu zgarnia diamentową płytę za ostatni album

by Tymek
141 wyświetleń

Nekfeu zgarnia diamentową płytę za ostatni album

Po 290 dniach eksploatacji album Nekfeu – Les étoiles vagabondes – Expansion uzyskał certyfikację diamentowej płyty. To już trzeci kolejny album rapera, który uzyskał taki tytuł! Raper dołączył więc do zacnego grona z 3 diamentami obok Maitre Gims i Soprano.

Nekfeu nowy album diament szybszy niż za Feu i Cyborg

Nekfeu po raz kolejny przekracza imponujący próg sprzedaży – pół miliona płyt. Dzięki swojemu ostatniemu solowemu albumowi, artysta dodaje do swojej i tak dobrze zaopatrzonej kolekcji trzeci diamentowy krążek. Udało mu się to osiągnąć o kilka miesięcy wcześniej niż w przypadku poprzednich płyt – Cyborg i Feu.

Les étoiles vagabondes wspierany wydanym w dniu premiery dokumentem i minimalną promocją (tylko 1 teledysk) osiągnął status diamentu w rekordowym tempie. Wcześniej przy albumie Feu raper musiał czekać 2 lata i 4 miesiące i trzy lata w przypadku albumu Cyborg, w przypadku ostatniej płyty wystarczyło tylko 290 dni! Imponujący wyczyn, który świadczy o wyjątkowej pozycji rapera wywodzącego się z grupy 1995 na francuskiej scenie hip-hopowej.

Jeśli jeszcze nie widzieliście kulisów powstawania albumu w dokumencie, koniecznie sprawdźcie go w ofercie Netflix z polskimi napisami.

Zobacz także