fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Nowy projekt De2s – Abyssal Darkness

Nowy projekt De2s – Abyssal Darkness

by Tymek
184 wyświetleń

Nowy projekt De2s – Abyssal Darkness

Już w najbliższy czwartek 14.10.2021 usłyszymy nowy projekt od De2s – jednego z najbardziej “polskich” wśród francuskich raperów. Mehdi od lat pojawia się w Polsce i ma na swoim koncie też album La vie est une featuring, który był pierwszym albumem francuskiego rapera, wyłącznie z polskimi gośćmi. De2s przecinał się w swojej karierze m.in. z Peją, Kubiszewem, Brahu czy Mor W.A.
Korzystając z okazji podpytaliśmy go o nowy projekt i kilka szczegółów z nim związanych.

Opowiedz o twoim nowym projekcie “Abyssal Darkness”? Czy stoi za nią jakiś koncept?

Projekt nie będzie stricte płytą CD, ale serią około pół tuzina singli rozłożonych na kilka miesięcy o wspólnym muzycznym brzmieniu.
Kawałki z projektu będą dostępne odpowiednio od ich cyfrowych premier i już są przewidziane 3 klipy, w tym 2 wyprodukowanych przez 9 Liter Filmy. Pierwszy singiel “POTO” na beacie Ysos beats zostanie wydany 14 października o godzinie 00.01 na wszystkich platformach, a teledysk do niego zostanie wystawiony tego samego dnia o godzinie 17:00 na YouTube.

Czy pojawiają się goście?
Jeśli chodzi o gości, po stronie raperów, można będzie usłyszeć polskiego rapera Kafar Dix37 i Daron z Skrypteur Sombre, który jest obecny na większości moich projektów. Po stronie instrumentalnej, produkcją zajęli się: k0smik Beats, Ysos Beats i Juiicy. Projekt składa się głównie z solowych numerów.

Opowiedz trochę o kulisach kooperacji z Kafarem?
Połączenie zostało nawiązane po wypuszczeniu mojego #hot16challenge2. Kafar natknął się na to w sieci i napisał do mnie w z gratulacjami. Ja z mojej swojej strony byłem na początku pisania projektu Abyssal Darkness, znając jego twórczość i będąc zawsze chętny do dobrej współpracy z Polską, zaproponowałem mu wspólny kawałek.
I jak widac się zgodził 🙂

Na projekcie pojawia się Ysos beats, producent zeszłorocznego hitu Ninho – Zipette? Skąd ta koneksja?
Jesli chodzi o Ysosa nie ma tu nic ekscytującego. Ma swoją stronę, na której sprzedaje swoje bity. Kupiłem ich kilka. Nie poznaliśmy się osobiście.

Zobacz także