Strona Główna NewsyAktualności Nowojorskiej początki Akhenaton’a z IAM

Nowojorskiej początki Akhenaton’a z IAM

by Tymek
146 wyświetleń

Nowojorskiej początki Akhenaton’a z IAM

Większość osób, które interesują się historią grupy IAM doskonale zna utwór “This is the B side”
Choice MC’s w którym po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć Akhenatona już w 1988.

Okazuje się, że to niejedyny ślad jaki Marsylski raper pozostawił po sobie jeszcze przed powstaniem grupy IAM i ich pierwszym demo Concept.

Jeszcze w 1988 jeden z członków Choice MC’s – MC Sergio nagrywał swój solowy album Making a killin’ (wydany 2 stycznia 1989). Album produkował Tony D, przyjaciel Akhenatona, dzięki któremu Francuz zagościł na maxi This is the B side.

Jak ujawnił ostatnio DJ Kheops w jeden z numerów na tej płycie “The Journalist” był pierwszym wyprodukowanym przez AKH oficjalnym kawałkiem, a swoje skrecze dograł do niego Kheops.

Marsylski raper pojawił się także na tym albumie wokalnie w refrenie utworu “In the Name of love”. Kawalek stał się singlem i powstał do niego nawet teledysk. Maxi-singiel ukazał się 20 marca 1989 i oprócz oryginalnej wersji zawiera także 3 remixy. Na singlu znalazł się też utwór Here we go again w którym Akhenaton (działający wtedy pod ksywka Chill Phil) dograł swoją zwrotkę. Co ciekawe na singlu utwór ten został źle opisany jako “In the name of love (Edit)”.

Według informacji jakie wyczytaliśmy wszystkie utwory w towarzystwie MC Sergio powstały w tym czasie tej samej wizyty Marsylczyków w Nowym Jorku co This is the b side.

Zobacz także