fbpx
Strona Główna NewsyAktualności PLK pobił swój rekord z nowym albumem

PLK pobił swój rekord z nowym albumem

by Tymek
485 wyświetleń

PLK pobił swój rekord z nowym albumem

Drugi album

“Enna” to drugi album PLK, rapera z polskimi korzeniami. Płyta ukazała się w ostatni piątek 28 sierpnia. Pierwsze recenzje są bardzo entuzjastyczne, a klip do On sait Jamais z udzialem Niska w ciągu weekendu przekroczył milion odtworzeń na YouTube.

Na płycie znalazło się 18 utworów w tym dwa znane wcześniej C’est mort oraz Benef, który zadebiutował jako freestyle na portalu Booska-P.

Raper nagrał, aż 150 utworów

Jak zdradził sam PLK ostatnie miesiące pracy były dla niego bardzo intensywne. Powstało, aż 150 utworów z których finalnie wybrano tylko 18, które znalazły się na albumie “Enna”!

Mocni goście

Oprócz wspomnianego wcześniej Niska, na albumie pojawiają się inne znane twarze francuskiej sceny – Heuss L’Enfoire, Hamza oraz weteran Rim’K. To właśnie feat z członkiem 113 i ekipy Mafia K’1Fry wzbudził najwięcej entuzjazmu. Mimo prawie 20 lat różnicy wieku, obaj raperzy świetnie odnaleźli się we wspólnym utworze “Toutes generations”. Smaczku utworowi dodał też fakt, że Rim’K nawiązuje w nim do swojej klasycznej zwrotki z kultowego kawałka “Pour Ceux”, rozpoczynając ją tą samą frazą. Co ciekawe PLK przyznał, że pogłoski o miłości Rim’K do palenia zioła to nie przelewki, bowiem raper zużył w trakcie sesji nagraniowej całe opakowanie bibułek OCB (32 sztuki). Sama sesja została zrealizowana przez PLK a obaj raperzy byli jedynymi osobami w studio.

Nowy rekord

Po weekendzie spłynęły pierwsze wyniki sprzedaży i wynika z nich jasno, że już niebawem PLK będzie cieszył się złotem za “Enna”. Sprzedaż w weekend wyniosła równowartość 19 245 (12 817 streaming, 6066 sprzedanych CD, 362 digital) Tym samym przez 3 pierwsze dni raper pobił już swój “rekordowy” pierwszy tydzień sprzedaży ostatniego mixtape “Mental” (17,9 tyś egzemplarzy) i debiutu “Polak” (12,7 tyś egzemplarzy). Dla przypomnienia oba projekty pokryły się platyną. Premiera wydania fizycznego w Polsce trochę się opóźniła, płyta dostępna będzie od 10 września a preorder możecie zamawiać ze strony Empiku.

Odsłuch

Zobacz także