Strona Główna NewsyAktualności Przegląd czerwcowych premier vol. 2

Przegląd czerwcowych premier vol. 2

by Tymek
218 wyświetleń

Minęło parę dni od publikacji naszego przeglądu czerwcowych premier. W międzyczasie pojawiło się trochę info o dodatkowych płytach, które jeszcze w czerwcu się ukażą więc zdecydowaliśmy się na przedstawienie jeszcze paru projektów, które ukażą się w czerwcu.

JuL – “Rien 100 rien”
Premiera 14 czerwca

JuL należy do postaci które można lubić albo nienawidzić – na pewno nikogo nie pozostawia obojętnym. Sukces sprzedażowy jego projektów pozwolił marsylczykowi na znalezienie się w top3 zestawienia raperów z największą ilością sprzedanych płyt w historii rapu we Francji. Jego hiper-produktywność robi wrażenie – album Rien 100 rien to jego 18 projekt i 11 studyjny album w karierze! Jedynie 3 i pół miesiąca po wydaniu nowego bezpłatnego albumu i 6 miesięcy po ostatnim “La Zone en Personne” JuL wypuści kolejny studyjny projekt. Tym razem na płycie gościnnie pojawi się m.in. Ninho, Heuss l’Enfoiré i… Vald. Ten ostatni to nie taki oczywisty wybór więc na pewno ich wspólna kolaboracja może stanowić zaskoczenie.

Said – “Music”
Premiera 21 czerwca

Saïd dołączył do IAM przeszło 10 lat temu i od tego czasu towarzyszy kultowej marsylskiej grupie na scenach całego świata (gościł również na pamiętnym koncercie na Warsaw Challange 2009). Piosenkarza mogliście także sprawdzić w naszym Freestyle Sessions Marseille. 21 czerwca ukaże się jego solowy projekt “Music” na którym sporą dawkę Funku i Soulu.

Kekra – “Vrealite”
Premiera 21 czerwca

Kekra to kolejny produktywny raper. 21 czerwca ukazać ma się jego 8 projekt album “Vrealite”. Zamaskowany raper do współpracy zaprosił m.in. Niska, który zagościł w tytułowym utworze do którego powstał również klip.

Cheu-B – “Icone”
Premiera 21 czerwca

Cheu-B doświadczenie zdobywał jako członek grupy XV. Artysta wydał również solowy mixtape “Welcome To Skyland” w 2017 roku. 21 czerwca ukaże się jego pierwszy album zatytułowany “Icone”. Na płycie reprezentanta XVII dzielnicy Paryża znajdzie się 19 utworów w tym 3 z udziałem gości – Leto (w utworze Splash), Cinco (w Booby) i Siboy (w utworze Tout va bien). Co ciekawe “Icone” będzie trzecią okładką, która pojawi się w czerwcu po płytach JuL i Kekra, która zaprojektował Fifou.

Wira – “J’perds mon temps”
Premiera 21 czerwca

21 czerwca ukaże się również nowy album Wira, który niegdyś z Sake tworzył grupę Les Zakariens, związaną bliżej z grafficiarską ekipą 132. Nowa płyta będzie nosić tytuł “J’perds mon temps” i oczekujemy raczej klasycznych brzemień. Rapera mogliście poznać przy okazji klipu “Contre vous” który promował wydany przez nas album Milionbeats – Le rap francais vu de la Pologne.

Naps – “On est fait pour ça”
Premiera 28 czerwca

Od czasu sukcesu wydanego w 2017 albumu Pochon bleu, Naps wydaje regularnie nową płytę. Po opublikowaniu “A Instinct” w roku ubiegłym, czas na kolejną pozycję w dyskografii reprezentanta Marsylii. Album “On est fait pour ça” został zapowiedziany dosłownie kilka dni temu z datą premiery pod koniec czerwca. Co ciekawe album będzie podwójny i znajdzie się na nim 40 utworów. Wśród gości usłyszymy plejadę gwiazd – Rohff, Lacrim, Heuss L’enfoire, Sofiane, Soolking, Mister You, Kalif Hardcore, AM La Scampia, Dika, Raisse i Graya. Poniżej pierwszy klip nakręcony do tytułowego kawałka.

100 Blaze – “Depuis minot”
Premiera 28 czerwca

100Blaze to kolejny po YL reprezentant marsylskiej dzielnicy Air Bel, który robi zamieszanie na francuskiej scenie. Młody raper ma na karku zaledwie 18 lat a już zdobył uznanie publiczności udziałem w sesji freestyle “Rentre dans le cercle” czy Planete Rap Soprano a portal Booska-P wybrał go do grona 11 raperów jakich warto śledzić w 2019. 100 Blaze w swoje teksty wplata również wersy po angielsku. “Depuis minot” debiutancki projekt rapera wydany zostanie przez Def Jam France. Wśród gości m.in. Koba LaD.

50K editions – “Game Over vol. 2”
Premiera 28 czerwca

20 kwietnia 2018 roku Studio 50k wydało kompilację Game Over, na której znaleźliśmy wielu artystów i beatmakerów. Rezultatem był wyprzedany koncert w halii Zenith w Paryżu 2 grudnia 2018 roku i złota płyta za sprzedaż 50 tyś kopii. Nic dziwnego, że ekipa 50k zdecydowała się na wydanie kontynuacji projektu. 28 czerwca ukaże się druga część kompilacji – Game Over vol. 2 a na liście utworów znajdą się m.in. Gradur, Koba LaD, Franglish, Joe Dwèt Filé, Alonzo, Didditrix, Naza, RK, GLK i bardzo wyczekiwany duet Niro i Ninho. Poniżej przypominamy wspólny numer Ninho i MHD z pierwszej części Game Over.

Zobacz także