fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Złote chłopaki czyli polscy producenci działający we Francji

Złote chłopaki czyli polscy producenci działający we Francji

by Tymek
2290 wyświetleń

Nie każdy z Was wie, ale polscy producenci powoli wdzierają się przebojem na francuski rynek rapowy. Nie możemy tu jeszcze mówić o dominacji czy ogromnej rozpoznawalności, ale chcemy przedstawić sylwetki trzech ciekawych postaci, które mogą pochwalić się niezłymi osiągnięciami na tamtejszym rynku – każdy z nich ma na koncie złote płyty, ba jeden z nich nawet dwie platyny!

Chris Carson (Young Veteran$)
Złote chłopaki czyli polscy producenci działający we Francji
To postać chyba najbardziej znana z naszego zestawienia – Chris Carson, to mieszkający w Brukseli polski producent. Tworzy razem z Kendo duet producencki Young Veteran$, który ma na koncie pracę z czołówką polskiej sceny wymieniając chociażby Palucha, Quebonafide czy Borixona. Jego obecność na francuskiej scenie rozpoczęła się w 2015 z wysokiego C – wyprodukowany przez niego utwór “Meme Tarif” trafił na solowy projekt “Reglement de comptes” Alonzo z Psy4 de la Rime. Co więcej w kawałku oprócz marsylczyka pojawił się Booba będący do dziś jedną z największych postaci na francuskiej scenie. Jak nie trudno się domyślić album Alonzo zdążył pokryć się złotem.
Na ten moment jest to jedyne złoto z Francji w kolekcji Young Veteran$, jednak lista artystów z jakimi współpracował duet pozostaje imponująca – S.Pri Noir czy Belgowie: Scylla, Isha oraz nowy nabytek labelu Booba – Green Montana, z którym producenci współpracowali od samego początku, tworząc podwaliny pod jego styl, który przyniósł mu zainteresowanie ze strony labelu 92i. Na jesień 2019 Young Veteran$
szykują serię singli w których obok francuskich raperów pojawi się czołówka polskiej sceny. Wśród pierwszych przecieków pojawiły się dwie ksywki – PLK i Sofiane, zacieramy ręce i czekamy z niecierpliwością na więcej info.

Worek
Złote chłopaki czyli polscy producenci działający we Francji
Worek to producent, który udowodnił, że nie ważne skąd pochodzisz, sukces można osiągnąć wszędzie. Znany z produkcji dla Malika Montany, Young Igiego, Kaza Bałagane, ReTo, Sariusa czy Bedoesa producent pochodzi z małej miejscowości w województwie opolskim. Nie stanowiło to problemu, żeby współpracować z konkretnymi graczami na francuskiej scenie i zgarnąć imponujące wyróżnienia – dwie platyny i kilka złotych płyt. Lista artystów z którymi współpracował Worek robi wrażenie – RK, Djadja i Dinaz, Kofs, S-Pion, MRC a także Pins & Dimeh. Trzymamy kciuki za rozwój sytuacji i kolejne produkcje spod jego szyldu.

Milionbeats
Złote chłopaki czyli polscy producenci działający we Francji
Pochodzącego z Radomia producenta Milionbeats mogliście poznać przy okazji premiery albumu “Le rap francais vu de la Pologne” wydanego przez nas w 2015 roku, gdzie na jednym projekcie spotkało się ponad 40 wykonawców i dj’ów z Francji i Polski w tym m.in. Paluch, Freeman, Kękę, Kohndo, Swift Guad, Boss One, Lukasyno czy MOH itd. Producent nie osiadł na laurach i nawiązał współpracę z Hayce Lemsi znanym jako Kalash Hummaine, który jest jednym z najbardziej technicznych raperów we Francji. Ich wspólny kawałek “Mercy” był jednym z mocniejszych punktów wydanego w 2017 albumu “Electron Libre 2”, który pokrył się złotem. Współpraca na linii producent raper układa się na tyle dobrze, że na mającym ukazać się 14 czerwca albumie Hayce Lemsi “Ecorche Vif” pojawią się 3 produkcje Miliona w tym 2 do których powstały klipy – “Jean Reno” i “Gennaro”.

Poniżej playlista na której możecie sprawdzić numery wyprodukowane przez naszych producentów:

Zobacz także