fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Rekordowe liczby dwóch braci z PNL

Rekordowe liczby dwóch braci z PNL

by Tymek
915 wyświetleń

Rekordowe liczby dwóch braci z PNL

Grupa PNL to światowy fenomen, co wspominaliśmy w naszym podcaście Francuski Łącznik, który poświęciliśmy w całości historii grupy. Już na chłodno po wypuszczeniu koncertu z trasy Dans la legende na Netflix wrzucamy kilka rekordowych liczb, które potwierdzą tylko jak dużego kalibru są działania dwóch braci z Tarterets.

100% certyfikowanych utworów

Każdy z utworów zawartych na dwóch ostatnich albumach PNL – Deux Freres i Dans la legende, został certyfikowany minimum Złotą Płytą! Jest to niebywały rekord, który we Francji udał się tylko innemu rekordziście – Ninho, który uznawany jest za króla epoki streamów.

Rekordowy pierwszy tydzień sprzedaży

Rekordowe liczby dwóch braci z PNL

Album Deux Freres osiągnął rekord jeżeli chodzi o najlepszy pierwszy tydzień sprzedaży, dorównując legendarnej grupie IAM i ich klasykowi “L’ecole du micro d’argent”. Płyta dwóch braci sprzedała się w ilości 113 214 zliczając egzemplarze fizyczne i sprzedaż w digitalu.

150 milionów odtworzeń klipu

Nakręcony na wieży Eiffela klip do utworu “Au DD” został odtworzony w 2019 w ogromnej liczbie 150 mln odsłon na platformie YouTube France.

Ponad milion sprzedanych płyt

Album “Dans la legende” osiągnął ponad 1 milion sprzedanych egzemplarzy (fizyki + digital) na całym świecie. Ich ostatni album dobije w ciągu najbliższych dni do statusu diamentowej płyty, który we Francji przyznawany jest za sprzedaż na poziomie 500 tyś.

75 certyfikacji

Rekordowe liczby dwóch braci z PNL

PNL utrzymuje się w ścisłej czołówce najbardziej certyfikowanych wykonawców francuskiego rapu obok Ninho, Booba i Damso. Łącznie Ademo i N.O.S. mogą pochwalić się 75 certyfikowanymi singlami na co składa się 10 diamentowych płyt, 21 platyn i 44 złote płyty. Z takim wynikiem PNL jest rekordzistą w tej kategorii biorąc pod uwagę wyłącznie grupy rapu francuskiego.

Zobacz także