Strona Główna NewsyAktualności 5 pamiętnych koncertów na DVD

5 pamiętnych koncertów na DVD

by Tymek
407 wyświetleń

Dziś sięgamy do przeszłości i przypominamy 5 kozackich koncertów, które każdy szanujący się fan francuskiego rapu powinien znać.

NTM live au Zenith 1998

Jedno z pierwszych prawdziwych wydawnictw live we Francji. Finał trasy NTM w 1998 roku w hali Zenith to nie lada gratka dla miłośników francuskiego rapu. Podczas 1,5h występu wszystko się tu zgadza – od atmosfery przez niesamowitą energię jaka panuje na scenie. Nie zapomniano też o często pomijanych elementach rapu bo swoje 5minut mają tu bboye oraz dj’e. Do dziś to pozycja obowiązkowa!

Urban Peace 2002

Historyczny koncert który odbył się 21 września 2002. Po raz pierwszy w historii francuskiego rapu udało się zgromadzić ponad 40 tyś fanów rapu na Stade de France! Urban Peace trwało ponad 6 godzin podczas, których udało się zebrać imponujący line-up, który stanowiła czołówka ówczesnej francuskiej sceny m.in. Psy 4 de la rime, Ärsenik, Fonky Family, Kool Shen, JoeyStarr i B.O.S.S., Kery James, 113, Oxmo Puccino czy Sniper. Koncert oczywiście ukazał się też na DVD, którego zapis możecie sprawdzić powyżej. Świetna sprawa!

Akhenaton, Chiens de Paille, Psy4 de la Rime live au Docks des Suds 2002

Klimatyczny koncert jaki odbył się w marsylskich dokach w 2002 roku. Świetna oprawa, dywany na scenie i trzy ekipy, które dzielą ze sobą scenę, przeplatając swoje występy. Mentor z IAM – Akhenaton plus dwie grupy będące pod w tamtym czasie pod jego skrzydłami w labelu 361 records – Chiens de Paille i Psy4 de la Rime.

IAM Live Retour Aux Pyramides 2008

IAM to grupa od lat inspirująca się kulturą wschodu. Nic dziwnego, że na koncert upamiętniający 20 lecie swojej działalności wybrali nietypową scenerię. Koncert nagrany w marcu 2008 odbył się bowiem w Egipcie, u stóp piramid w Gizie! Poza niesamowitą scenerią, wszystko wydaje się tu dość niezwykłe w przypadku koncertu rapowego: Akhenaton i Shurik’n w białych koszuli, w akompaniamencie orkiestry z Kairu czy policja na wielbłądach. Musicie to zobaczyć!

Rohff Zenith Classics 2009

W 2009 r. Rohff jest u szczytu swojej świetności, rok po fenomenalnym sukcesie albumu Le Code de l’horreur, który rozszedł się w imponującej liczbie 58 400 egzemplarzy w pierwszym tygodniu sprzedaży. Sukces płyty kontynuowany był w trasie, z salami wypełnionymi po brzegi w całej Francji. W październiku 2009 trasa zawitała do Paryża, gdzie Housni zagrał w legendarnej hali Zenith. Mnóstwo klasyków z repertuaru członka Mafii K’1Fry i świetne wykonanie kawałka Paris, to na pewno rzeczy do których warto po czasie wrócić.

Zobacz także