fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Najciekawsze albumy francuskiego rapu z kwietnia 2020

Najciekawsze albumy francuskiego rapu z kwietnia 2020

by Tymek
889 wyświetleń

Najciekawsze albumy francuskiego rapu z kwietnia 2020

Jak co miesiąc zaglądamy na Spotify, żeby przygotować dla Was listę najciekawszych premier spośród tego co wyszło w danym miesiącu. W kwietniu mimo Pandemii, wyszło trochę ciekawego materiału, warto przyjrzeć się paru albumom. Poprzednie zestawienia najciekawszych płyt 2020 do sprawdzenia znajdziecie tutaj: styczeń 2020 / luty 2020 / marzec 2020

DA Uzi – Architecte

Premiera: 3 kwietnia

Rozpoczynamy od premiery prosto z Sevran. Po dobrze przyjętym projekcie Mexico, pojawił się w końcu pierwszy album rapera DA Uzi. Lista gości robi wrażenie – Ninho, Alonzo, SCH, Mister You, a także dwoje reprezentantów jego miasta Sevran – Maes i piosenkarka Imen Es.

Twinsmatic – Atlas

Premiera: 3 kwietnia

Producencki projekt duetu Twinsmatic. Julian i Nadeem zrobili sporo dobrych numerów m.in. dla S.Pri Noir, Take A Mic, Booba czy Kalash. Tym razem warto zwrócić choćby na numer X2 z SCH. Oprócz S na płycie sporo znanych ksyw m.in. Dinos, Dosseh, 13 Block i Koba LaD, Slimka… Dodatkowo wszystkie numery w wersji instrumentalnej

Youssef Swatt’s & El Gaouli – Poussières d’espoir

Premiera: 3 kwietnia

Belg Youssef Swatt’s, to przedstawiciel bardziej ambitnego rapu. Razem z pochodzącym z 94 producentem El Gaouli zrobili wspólny album “Poussières d’espoir”. 14 jakościowych numerów do sprawdzenia.

Caballero & JeanJass – High & Fines Herbes

Premiera: 10 kwietnia

Wisienka na torcie tego miesiąca. W ramach projektu Belgowie Caballero & JeanJass zgromadził całą śmietankę artystów aktualnej sceny wymieszanej z weteranami sceny, wszystko oczywiście w oparach jointów. Pojawiają się tu m.in. Lomepal, Oxmo Puccino, Bigflo & Oli, Lorenzo, Rim’K, Lefa, le Roi Heenok, Youv’ Dee czy Mister V. Mamy tu też polski akcent – jeden z kawałków wyprodukował Chris Carson.

Dinos – Taciturne, les inachevés

Premiera: 10 kwietnia

Wydana 10 kwietnia 2020 r. EP Dinos – Taciturne, les inachevés, stanowi rozszerzenie jednego z lepszych zeszłorocznych albumów “Taciturne”. Dostajemy więc 10 niepublikowanych utworów, które nie trafiły na sklepową wersję płyty wydaną w 2019.

L’uZine – Jusqu’à la vie

Premiera: 10 kwietnia

Gratka dla fanów podziemnego rapu. Grupę L’uZine tworzą CenZa, Souffrance, Tonio le Vakeso, TonyToxik a takżę DJ Soul Intellect i G High Dj. Ekipa z Montreuil powracają z nowym materiałem “Jusqu’à la Vie” mocno inspirowanym latami 90tymi i klasycznymi produkcjami.

Rim’K – Midnight EP

Premiera: 10 kwietnia

Stary wyga wraca z nową EP’ką. Rim’K to raper, który bez problemu podróżuje w czasie. Mimo obecności na scenie od przeszło 20 lat, raper z 113 świetnie dogaduje się też z młodymi twarzami sceny i eksperymentuje ze swoim brzemieniem. Na Midnight EP usłyszymy SCH, Koba LaD, Dadju czy Hamzę.

Tiitof – Tout à gagner

Premiera: 10 kwietnia

Tiitof to raper pochodzący z Martyniki, który obecnie mieszka i tworzy w Tuluzie. Z pomocą Guilty Katrina Squad przyszykował materiał, który jest mieszanką trapu i bardziej klubowych rytmów. Gościnnie pojawiają się tu m.in. Kodes, Landy czy Hornet la Frappe.

Dika – La rue scolarise

Premiera: 17 kwietnia

Pierwszy album marsylczyka Dika, który związany jest z labelem 13.eme Art. Rozgłos przyniosła mu współpraca z Naps na albumie “Pochon Bleu”. Wśród gości oczywiście nie zabrakło Naps, pojawiają się też Sofiane, YL, Am La Scampia, Sadek i Omar Santana.

Leto – Virus: avant l’album

Premiera: 17 kwietnia

Leto to połowa duetu PSO Thug. W ostatnim czasie mocno zyskał na rozpoznawalności m.in. dzięki singlom “Alibi” z Remy czy “93%” u boku z GLK czy serii freestyle Double Bang. Powoli raper z 93 szykuje pełnogrający album. Jako przedsmak płyty pojawił się Virus: avant l’album, który zawiera 5 kawałków w tym dwa grube featy – Train de vie z PLK i Double Binks z Ninho i Zed (13 Block).

S.Pri Noir – État d’esprit

Premiera: 17 kwietnia

Po dobrze przyjętym debiucie Masque Blanc, S.Pri Noir powraca ze swoim drugim albumem “État d’esprit”. Tytuł ten pojawiał się jeszcze przy okazji mixtape w 2012 “En attendant État d’esprit”. Tym razem raper znany z udziału w płycie 10/29 Palucha i wybiegów mody zaprosił do współpracy – Alonzo, Alpha Wann, Dadju, Laylow, Lefa, Leto, Lyna Mahyem, Sneazzy & 4Keus.

YL – Vaillants

Premiera: 17 kwietnia

Projekt, który początkowo miał być albumem, niestety z powodu pandemii koronawirusa, raper zdecydował się na wydanie mixtape. Marsylski raper przez kilka tygodni rozmawiał z fanami na swoim Instagramie, gdzie puszczał fragmentów utworów, aby uzyskać informacje zwrotne w celu usprawnienia projektu. Tak finalnie powstał projekt “Vaillants” (dzielny/waleczny), tytuł odnosi się do tego jak YL odnosi się do swoich fanów.

Alonzo – Pack de 6

Premiera: 19 kwietnia

Alonzo z Psy4 de la Rime znienacka wydał 6 kawałkową darmową EP’kę. Każdy z tytułów utworów przedstawiony został w postaci osobnej etykiety puszki, która składa się na tytułowy sześciopak. Wśród gości dwie mocne persony – Leto i Niro.

Dibson – Vatos

Premiera: 22 kwietnia

Wyróżniliśmy ten mini-projekt z uwagi na obecność naszego rodaka Worka za sterami jednego z utworów. Dibson to młody raper z Quartiers Sud w Marsylii. W zeszłym roku wydał swój debiutancki album Tous les jours. teraz w czasie pandemii postanowił o sobie przypomnieć z projektem Vatos.

Roméo Elvis – Maison

Premiera: 24 kwietnia

Kolejny reprezentant Belgii w naszym zestawieniu. Romeo Elvis zdążył już sporo namieszać z projektem “Chocolat” wydanym w zeszłym roku. Teraz przypomnia o sobie ze EP’ką, która powstała pomiędzy Amsterdamem, Los Angeles i Brukselą na kilka tygodni przed wydaniem. 24 kwietnia projekt wyszedł w formie cyfrowej w lipcu natomiast ma pojawić się limitowana edycja na czerwonym winylu.

Slimka – TUNNEL VISION PRELUDE

Premiera: 24 kwietnia

Pochodzący z Genewy raper Slimka to członek grupy SuperWak Clique. Szczerze z twórczością Szwajcara zetknąłem się dopiero niedawno przy okazji projektu Caballero i JeanJass, ale na pewno zapamiętać tą ksywkę. Jego trzecia w karierze EP’ka Tunnel Vision Prelude to 10 kawałków zapowiadających pełnowymiarowy album. Wśród gości m.in. jego kompan Di-Meh, a także Daejmiy i Ike Ortiz, ale także belgijscy raperzy JeanJass i Isha.

Zobacz także