fbpx
Home NewsyAktualności PNL nowy projekt skazany na sukces

PNL nowy projekt skazany na sukces

by Tymek

PNL nowy projekt skazany na sukces
PNL to fenomen ostatnich lat. Dwaj bracia – Ademo i NOS, dawni handlarze narkotyków, należą do najbardziej rozpoznawalnych grup nie tylko na francuskiej scenie ale i na całym świecie. Mimo ogromnego sukcesu jaki osiągnęli (ich ostatnia płyta Dans la Legende rozeszła się w zawrotnej liczbie ponad 800 tyś egzemplarzy!) raperzy wciąż trzymają się swojej zasady QLF – Que La Famille (tylko rodzina). Nigdy nie udzielili wywiadu, zaproszeni do kultowej audycji Planete Rap wysłali jako swojego reprezentanta małpę (!) i pomimo faktu, że nagrywają po francusku, trafili na okładkę jednego z bardziej wpływowych magazynów muzycznych w Stanach Zjednoczonych (The Fader), dostali też zaproszenie do gry na prestiżowym festiwalu Coachella.
Nic więc dziwnego, że oczekiwania co do ich powrotu były ogromne. Grupa przyzwyczaiła, że kwestie wizualno-promocyjne traktują z należytą starannością (ich klipy kręcone były m.in. w Neapolu, Islandii czy pustyni w RPA). Nie inaczej jest i przy okazji premiery ich ostatniego klipu – „Au DD”. Scenerię klipu stanowi tu bowiem wieża Eiffela! Nie musimy dodawać, że za kręcenie w tej miejscówce grupa musiała słono zapłacić (mówi się o kwocie ok. 80 tyś euro z wynajem!). Ale opłacało się. W ciągu 48 godzin klip gromadzi ponad 12 milionów wyświetleń i bije rekord dla najbardziej streamowanego utworu w ciągu 24h na platformie Deezer. Staje się także pierwszą francuską piosenką rapową, która dotarła do pierwszej trzydziestki globalnie na platformie Spotify w ciągu 24 godzin, tuż przed zespołami takimi jak The Beatles, Queen czy Coldplay z 19 milionami odtworzeń!

Rekordowa Sprzedaż

Pod koniec klipu grupa ogłasza wydanie nowego albumu „Deux Frères” 5 kwietnia 2019 r. Raperzy oczywiście nie będą sobą, gdy nie wypromują się w unikalny sposób i tak w dniach 5-6 kwietnia z okazji premiery albumu w kooperacji z Uberem fundują darmowe przejazdy po Paryżu, realizowane samochodami oklejonymi motywem z okładki z płyty. Wieczorem natomiast niczym piłkarscy mistrzowie świata przemierzają Champs Elysees na dachu otwartego autobusu, ku uciesze licznie zgromadzonych fanów.
I niczym mistrzowie świata, 3 dni po wydaniu „Deux Freres”, PNL łamią wszystkie rekordy i zbliża się do sprzedanych 75 tyś egzemplarzy!

Odsłuch albumu PNL „Deux Freres” na Spotify:

Zobacz także