fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Najciekawsze premiery czerwca 2020 we francuskim rapie

Najciekawsze premiery czerwca 2020 we francuskim rapie

by Tymek
339 wyświetleń

Najciekawsze premiery czerwca 2020 we francuskim rapie

Z dużym poślizgiem ale udało się przygotować dla Was podsumowanie premier z czerwca 2020. Wybraliśmy parę ciekawych pozycji, które ukazały się w czasie pandemii we Francji.
Poprzednie zestawienia najciekawszych płyt 2020 do sprawdzenia znajdziecie tutaj: styczeń 2020 / luty 2020 / marzec 2020 / kwiecień 2020 / maj 2020

Soso Maness – Mistral

Premiera: 5 czerwca

Drugi album marsylczyka, potwierdza jego wartość. Autentyczny rap, bez maskarady. Dobre featy (Alonzo, Lacrim, Da Uzi, Hornet la Frappe) i produkcje czego chcieć więcej.

Furax Barbarossa – À l’isolement

Premiera: 12 czerwca

Furax to reprezentant Tuluzy znany z takich projektów jak Inglorious Bastardz czy wspólny album z Jeff Le Nerf. Jego projekt “À l’isolement” to klasyczny rap wysokich lotów. Warto obserwować jego poczynania bo ostatnio Furax dołączył do labelu Jardin Noir, którym zarządza Guilty z Katrina Squad.

Franglish – MOOD

Premiera: 12 czerwca

Pochodzący z Kongo Franglish wydał w czerwcu EP’kę “Mood”. 8 kawałków w klimatach bardziej radiowych z dobrą listą gości – pojawia się tu m.in. Kaaris, Leto czy Tory Lanez.

Tiers – Mamadou

Premiera: 17 czerwca

4 lata po ostatnim projekcie No Future, powraca Tiers. Kolega Medine z labelu Din Records wypuszcza EP’kę. Mamadou to projekt bardziej osobisty nie znajdziemy tu żadnych featów. Zaangażowane treści podane w przystępnej formie.

JuL – La machine

Premiera: 17 czerwca

Maszyna do hitów nie zwalnia. La Machine to kolejny projekt od JuL’a. Nie znajdziemy tu nic poza tym do czego przyzwyczaił nas najlepiej sprzedający się raper w historii francuskiego rapu – większość z 30 utworów brzmi jak robione na jedno kopyto. Zaskakują trochę goście – pojawia się bardzo dawno nie słyszany Nessbeal, są też Bigflo i Oli a także chłopaki z pierwszej grupy rapera Ghetto Phenomene.

LIM – Bouteille d’absinthe

Premiera: 19 czerwca

Nowy projekt weterana. LIM to hardkorowy rap, tworzony od lat 90tych. Obecnie raper z Boulogne przeniósł się i tworzy w Marsylii. W warstwie muzycznej słychać trochę innowacji, tekstowo raper jest wierny od lat swojemu stylowi.

Napoleon da Legend – Charles de Gaulle

Premiera: 19 czerwca

Ciekawostka o której pisaliśmy kilka tygodni temu w newsach. Napoleon da Legend to pochodzący z Komorów raper, który od niedawna zaczął nagrywanie po francusku. Brzmi to całkiem nieźle, mamy 4 numery w wersjach francuskiej i amerykańskiej. Wkrótce szykują się kolejne kolaboracje rapera z członkami IAM, warto śledzić jego poczynania.

PSO Thug – Code 1.8.7 : Introduction

Premiera: 19 czerwca

EP’ka od jednego z bardziej rozchwytywanych raperów ostatnich 2 lat – Leto i jego kompana Aero. Kilka niezłych ksywek na featach – Alonzo, Sadek, RK w warstwie muzycznej to co aktualnie jest na topie we francuskim mainstreamie.

DJ Weedim – Boulangerie française Vol. 4

Premiera: 26 czerwca

DJ Weedim zebrał niezły casting w 19 utworach – mamy tu freestyle m.in. z udziałem Alkpote i Roi Heenok, A2H, Tovaritch, Seth Gueko, Josue czy Fadah.

Mister You – Les oiseaux

Premiera: 26 czerwca

Kilku kawałkowa EP’ka od Mister You. Dwa featy Marwa Loud i Naps. Muzycznie raczej bez innowacji, ale fani Yougataga powinni być zadowoleni.

Tovaritch – Bratva

Premiera: 26 czerwca

O raperze pisaliśmy już kilkukrotnie na stronie. Mający rosyjskie korzenie Tovaritch często porównywany jest do Kaarisa. Mocny rap na trapowych bitach. Wśród gości OG Eastbull & Nane, Krasne Drevo, niemiecki raper Olexash i reprezentant Polski Paluch.

Zobacz także