fbpx
Strona Główna NewsyAktualności Najciekawsze premiery maja 2020 we francuskim rapie

Najciekawsze premiery maja 2020 we francuskim rapie

by Tymek
269 wyświetleń

Najciekawsze premiery maja 2020 we francuskim rapie

Poniżej kolejny przegląd tego co ciekawego działo się na rynku premier na francuskiej scenie w maju 2020. Pod lupę wzięliśmy trochę albumów i ep’ek, jednak ich liczba była trochę mniejsza niż zwykle za czym stoi pandemia, przez którą kilka z albumów zostało opóźnionych.
Poprzednie zestawienia najciekawszych płyt 2020 do sprawdzenia znajdziecie tutaj: styczeń 2020 / luty 2020 / marzec 2020 / kwiecień 2020

Demi Portion – 1990

Premiera: 1 maj

Demi Portion to człowiek maszyna. Wypluwa kilka projektów w roku, dodatkowo pojawiając się na kilku projektach i organizując Demi-Festival w swojej miejscowości Sete. Na płycie 1990 dostaliśmy 9 kawałków odwołujących się bardziej do klasycznych brzmień. Gość na płycie jest jeden ale za to nie byle jaki – Mokless ze Scred Connexion.

Swift Guad x Paco – Hérésie Tape

Premiera: 8 maj

Swift Guad nie zwalnia tempa po wydanym w tym roku wspólnym projekcie z Al’Tarba – Musique Classique, raper z Montreuil (93) wydaje mixtape Best-of z najlepszymi kooperacjami ze swoim przyjacielem Paco. Dwójka raperów z 93 ma na swoim koncie wiele ciekawych numerów, pojawiają się tu oczywiście też niepublikowane wcześniej rzeczy i kilka numerów z niezłym zestawem gości Nakk, A2H, Eech, l’Hexaler, Deen Burbigo czy Guizmo. Pozycja dla fanów klasycznych brzmień.

Lesram – G-31

Premiera: 8 maj

Lesram to członek ekipy Panama Bende. Po sukcesach swoich kolegów PLK czy Aladin135 jako kolejny raper z kolektywu postanawia ruszyć na solową ścieżkę, czego efektem jest pierwszy projekt zatytułowany G-31, który zawiera 7 kawałków.

Aketo – Confiserie

Premiera: 16 maj

Po sukcesie uruchomionego w czasie pandemii “Panam All Stars challange”, Aketo połowa grupy Sniper, postanowił wykorzystać swoje pięć minut i przypomnieć o sobie z EP’ką “Confiserie” na której znalazło się 5 premierowych utworów rapera.

Psycho’n’odds – Radiated universe

Premiera: 22 maj

Prawdziwa old-schoolowa bomba od szwajcarów z Commin’ Tru records. Ekipy producenckiej Tru Commers chyba nie trzeba przedstawiać wszystkim miłośnikom boom-bapowego brzmienia, bo to oni stoją za grupą La Base. Połowa grupy La Base – Buds Penseur wraz z Nativ tworzy grupę Psycho’n’odds i podobnie jak La Base wydali oni kozacki materiał mocno inspirowany latami 90tymi.

Rockin’ Squat – 432Hz

Premiera: 22 maj

Powrót pioniera. RCKNSQT a.k.a Rockin Squat to jeden z pionierów nawijania po francusku wraz ze swoją grupą Assassin. Prywatnie to brat aktora Vincenta Cassel. Na 4 solowym albumie 432Hz znajdziemy 16 premierowych tracków, nagranych w Nowym Jorku i zmixowanych w LA. Nie brakuje tutaj też eksperymentów z nowszymi brzmieniami. Sprawdźcie jak na majku daje sobie radę raper z 50 na liczniku!

Lujipeka – L.U.J.I.

Premiera: 22 maj

Fabrice Douceur a.k.a Lujipeka to lider bardzo popularnej bretońskiej grupy Columbine (Lorenzo, Foda C…). Po 3 albumach grupy, Lujipeka atakuje z solowym projektem L.U.J.I.

Hamza – 140 BPM

Premiera: 27 maj

Belg Hamza to człowiek, który przebojem wdarł się na francuskojęzyczną scenę. Unikalny śpiewano-rapowany styl zyskał sporo fanów. Zupełnie z zaskoczenia raper wydał trzy tytułową EP’kę. Co ciekawe każdy z numerów okraszony został klipem.

Akhenaton x Just Music Beats – Astéroïde

Premiera: 27 maj

To chyba największa bomba tego miesiąca. Wspólny projekt legendy marsylskiej sceny i ekipy producenckiej Just Music Beats. O projekcie co nieco pisaliśmy już wcześniej. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów IAM.

Bolémvn – Vol 169

Premiera: 29 maj

Bolémvn właśnie zaprezentował swój najnowszy mix-tape, Vol. 169. Oczekiwany projekt, który określi przyszłość rapera z najbardziej rapowego bloku we Francji (Bat 7 w Evry). Wśród gości pojawili się Maes, Koba LaD i RK.

Darryl Zeuja – Chilladelphia

Premiera: 29 maj

Darryl Zeuja a.k.a Areno Jaz, były członek 1995 (Nekfeu, Alpha Wan…), wraca po 6 latach ze swoim pierwszym albumem “Chilladelphia”.

Zobacz także